جلسه کمیته فنی فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی برگزار شد

جلسه کمیته فنی فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی امروز دوشنبه ۲۳ آبان در محل فدراسیون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی، جلسه کمیته فنی فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی امروز دوشنبه ۲۳ آبان با حضور دکتر عباس نظریان رئیس، مرتضی ساوه شمشکی نایب رئیس فدراسیون، بهرام ساوه شمشکی دبیر فدراسیون ، فاطمه کیادربندسری نایب رییس بانوان فدراسیون ، موسی ساوه شمشکی رئیس و اعضای کمیته فنی ، صادق کلهر کارشناس خبره آقایان، علیداد ساوه شمشکی مدیر فنی تیم های ملی اسکی آلپاین، علیرضا احمدپور رئیس کمیته استعدادیابی و امید تیر سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین نونهالان برگزار شد.
 

در این جلسه برنامه اردوی تیم های ملی اسکی آلپاین نونهالان و نوجوانان در فصل ۱۴۰۱ ، نحوه انتخابی تیم ملی نونهالان و نوجوانان آلپاین ، اردوی تیم های ملی رشته‌های مختلف آلپاین ، اسنوبرد و صحرانوردی، برنامه و جزئیات برگزاری اردوهای تیم های ملی ، برآورد هزینه برگزاری اردو و موارد فنی تیم های ملی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

 در جلسه کمیته فنی مقرر شد اسامی نفرات برتر در رقابتهای انتخابی درون استانی (که سال گذشته توسط استان های کشور برگزار شد ) با نظارت سرمربی تیم ملی به کمیته فنی و کمیته استعدادیابی و فدراسیون اسکی اعلام شود و در نهایت افراد به اردوی اولیه دعوت شده و پروسه و روند انتخابی در سه مرحله اتفاق بیفتد. نکته قابل تاکید در تصمیم گیری این بود که در هر مرحله انتخابی تیم ملی همه افراد شانس حضور در مسابقات در همه استانها را داشته باشند.

آغاز اردوی شبانه روزی تیم های نونهالان و نوجوانان که از ابتدای شروع به کار پیست اسکی توچال اتفاق خواهد افتاد و همچنین هماهنگی جهت حضور نونهالان و نوجوانان و پیگیری فدراسیون بابت هماهنگی با آموزش و پرورش برای حضور اعضای اردو در اردوهای شبانه روزی از دیگر موارد مورد بحث در این جلسه بود.

همچنین با پیشنهاد موسی ساوه شمشکی رئیس کمیته فنی و نظر موافق اعضای جلسه اولویت اول و تمرکز فدراسیون برای توجه به رده های سنی پایه و استعدادیابی در  اردوهای تیم ملی در همه رشته ها  رده سنی “نونهالان ،نوجوانان “ خواهد بود.

گفتنی است امسال سال پر رقابتی برای رشته اسکی است، رقابتهای قهرمانی جهان رشته اسکی آلپاین در کشور فرانسه ، قهرمانی دنیا در رشته اسکی صحرانوردی در اسلوونی و قهرمانی دنیا در رشته اسکی اسنوبرد در کشور گرجستان برگزار می شود. همچنین رقابتهای قهرمانی آسیا نونهالان و نوجوانان نیز در فصل اسکی پیش رو برگزار می شود. هنوز میزبان این مسابقات مشخص نشده است.

  • 19:24
  • 1401/08/23
  • 2747