حضور تیم‌های آقایان و بانوان ایران در مسابقات هاکی روی یخ کشورهای اسلامی

تیم های هاکی روی یخ آقایان و بانوان ایران برای شرکت در مسابقات زمستانی کشورهای اسلامی روز پنجشنبه عازم شهر کازان جمهوری تاتارستان خواهند شد. 

به گزارش روابط عمومی انجمن هاکی روی یخ فدراسیون اسکی و ورزشهای زمستانی ایران، این دوره از مسابقات در دو بخش آقایان و بانوان از روز شنبه (24 دیماه) با برگزاری دیدار افتتاحیه بین تیم ملی بانوان ایران و تاتارستان آغاز خواهد شد و تیم های کشورمان با عنوان «ایران مال» در این تورنمنت شرکت دارند.

تیم ملی بانوان ایران که هدایت آن بر عهده اعظم سنایی است، با 20 بازیکن به این دوره از مسابقات اعزام می شود و با تیم های تاتارستان، امارات، عربستان و بحرین دیدار خواهد کرد.

تیم هاکی روی یخ آقایان نیز با هدایت کاوه صدقی و با 18 بازیکن راهی این مسابقات می شود و با تیم های امارات، عمان و تیم منتخب تاتارستان دیدار می کند. تیم تاتارستان از تیم‌های مطرح لیگ kHL است.

لازم به ذکر است که لیگ جهانی در هاکی روی یخ در دو منطقه فعال است که NHL لیگ امریکای شمالی و KHL لیگ اروپا و روسیه است.

در بخش آقایان این دوره از مسابقات تیم های عربستان، ترکمنستان، قرقیزستان ، قزاقستان، ازبکستان، تاتارستان، بحرین و تیم مشترک مراکش، الجزایر و لبنان در دو گروه با هم به رقابت خواهند پرداخت.

تیم هاکی روی یخ آقایان ایران در اولین دیدار خود ساعت 15 روز شنبه به مصاف تیم عمان خواهد رفت. 

از آنجایی که تیم‌های ملی ایران خود را برای حضور در مسابقات جهانی «دیویژن 3» اسفندماه در بوسنی، مسابقات قهرمانی زیر 18 سال آقایان در مغولستان و مسابقات بانوان آسیا (اردیبهشت 1402)  در تایلند آماده می کنند(با وجود امکان و اجازه استفاده تیم های شرکت کننده از 5 بازیکن لژیونر در این مسابقات) از بازیکنان خارجی و لژیونر استفاده نخواهند کرد و با ترکیبی جوان عازم این مسابقات خواهند شد.

لازم به ذکر است: جلال کیهانفر،فرشاد مقدسی، محمد امین کره ای، محسن آقا محمدی، دانیال ساروقی،  عباس دهقانی، محمد متین قهار زاده، امیر حیدری،   نیما حسن، کایان یزدانی فرساد، سید امیر مهدیون، محمد شاه صاحب، محمود رضا مهدویان، سید فرزاد قراب، محمدرضا شیخ جعفری، عرشیا غفوری، رضا پور هاشمی و علیرضا مهدوی اعضای تیم ملی آقایان اعزامی به مسابقات زمستانی کشورهای اسلامی تاتارستان هستند.

تیم ملی بانوان کشورمان نیز با ترکیب اعظم السادات سنایی، نگار ارجمند، الهام مدیر دهقان ، شبنم عرب، نگار خرم، فاطمه اسماعیلی، زهرا رضایی ، هلیا سوهانی، صبا مظاهری، آذین قارونی، حدیثه پور هاشمی، دیبا فرزام نیا، عسل حیدری، فاطمه شاهسوند، زهره حسنی، دیانا فرزام نیا، حدیث خلج، زهرا قاسمی، مهدیه نوروزی و هانیه آقامحمدی در مسابقات زمستانی کشورهای اسلامی حضور خواهند داشت.

  • 15:53
  • 1401/10/20
  • 1970