سایت رسمی فدراسیون اسکی ج.ا.ایران

این سایت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
 • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  آدرس: تهران - تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

  تلفن : ۲۶۲۰۶۲۵۰
  تلفن : ۲۶۲۰۶۲۴۰
  تلفن : ۲۶۲۰۶۲۳۰
  فکس : ۲۶۲۰۱۰۹۴

هاکی روی یخ زنان قهرمانی جهان| لهستان روادید زنان هاکی باز را صادر نکرد/ ضرر 15 میلیاردی هاکی بازان

لهستان روادید زنان هاکی روی یخ جهت حضور در رقابتهایی جهانی را صادر نکرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران پس از درخشش در آسیایی و کسب عنوان ارزشمند نایب قهرمانی، برای شرکت در مسابقات توسعه هاکی زنان قهرمانی جهان انتخاب و دعوت شد تا آبان ماه در لهستان همراه با تیم های ایرلند، کلمبیا، آرژانتین در این مسابقات شرکت کند.

بدین منظور تیم ملی آیس هاکی برای حضور پرقدرت در لهستان تمام تلاش خودش را به کار گرفت از دعوت از مربیان مطرح خارجی برای ارتقا سطح کیفی هاکی بازان تا مذاکره و توافق با اسپانسر برای تامین منابع مالی.

بعد از مساعدت مالی وزیر ورزش (پرداخت هزینه بلیط) و جذب اسپانسر از یک ماه پیش بلیط پرواز تهیه و تمام هزینه های سفر بازیکنان و کادر فنی پرداخت شد تا در این خصوص دغدغه ای باقی نماند اما متاسفانه لهستان از صدور ویزای زنان هاکی باز ایران خودداری کرد و در یک اقدام غیرحرفه ای تیم ملی هاکی ایران را ریجکت کرد تا عملا ایران از حضور در مسابقات محروم شود.

با توجه که مسئولین ورزشی لهستان به ضرورت حضور ایران در این مسابقات تاکید دارند، در صورت عدم اعزام تیم ملی آیس هاکی ایران امکان دارد به طور کلی این مسابقات لغو شود.

البته مسئولین وزارت ورزش، وزارت امور خارجه، انجمن هاکی روی یخ، فدراسیون اسکی و ورزشهای زمستانی و همچنین خود  ورزشکاران در تلاش برای حل مشکل ویزا هستند.

از آنجا که از یک ماه پیش تمام هزینه های سفر از جمله بلیط پرواز، اسکان و... پرداخت شده است و با توجه به غیر قابل برگشت بودن این هزینه ها، تیم ملی هاکی روی یخ کشورمان  15 میلیارد ریالی ضرر خواهد کرد آنهم در این شرایط بد اقتصادی!

صرف این هزینه برای حضور در مسابقات در واقع سرمایه گذاری برای پیشرفت هاکی است اما عدم اعزام به خاطر رفتار غیر حرفه ای مسئولین مربوطه لهستان گذشته از ضرر و زیان مالی به این رشته ورزشی، خدشه به روح ورزش  و ضربه به ورزشکارانی است که با سختی این مسیر را طی کرده اند.

فدراسیون اسکی در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید