سایت رسمی فدراسیون اسکی ج.ا.ایران

این سایت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
 • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  آدرس: تهران - تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

  تلفن : ۲۶۲۰۶۲۵۰
  تلفن : ۲۶۲۰۶۲۴۰
  تلفن : ۲۶۲۰۶۲۳۰
  فکس : ۲۶۲۰۱۰۹۴

نظریان: مدیریت استعدادها، حمایت مادی و معنوی و مدیریت شایسته از شاخص‌های اثرگذار برای رسیدن به "ورزش قوی" است

رئیس فدراسیون اسکی و ورزش‌های زمستانی رهنمودهای مقام معظم رهبری را سرلوحه جامعه ورزش در مسیر موفقیت دانسته و گفت: اشراف کامل مقام معظم رهبری به مقوله ورزش دلگرم کننده و رهنمودها و بیانات گرانب‌های ایشان راه‌گشای جامعه ورزش خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، عباس نظریان رئیس فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی با اشاره به دیدار اخیر جامعه ورزش با مقام معظم رهبری و فرمایشات گرانقدر ایشان در خصوص “ایران قوی، ورزش قوی” گفت: بدون شک اشراف کامل مقام معظم رهبری به مقوله ورزش و رهنمودهای ارزشمند ایشان مثل همیشه راه گشای جامعه ورزش است و مسیر را برای رشد و توسعه ورزش هموار می سازد. بنظر می‌رسد اگر بخواهیم روی شاخص‌های موجود “ایران قوی، ورزش قوی” تاکید کنیم نیازمند یک بازطراحی و بازسازی ویژه در حوزه مدیریت استعدادهای ورزشی هستیم.

وی افزود: در یک ساختار نظام بند ،می بایست به ورزشکاران به عنوان اصلی ترین سرمایه ها و منابع توجه ویژه ای داشت . فرآیند استعدادیابی، نگه داشت ، آموزش و پرورش استعداد ها و در پی آن حفاظت و مراقبت از این استعدادها در طول دوران ورزشی و پس از آن به ورزش قوی و نهایتا ایران قوی می انجامد. به همین دلیل است که مدیریت استعداد های ورزشی از جمله شاخص های اثرگذار است که در بسیاری از موارد جهت بهره وری هرچه بیشتر و بهتر باید بازنگری شود.

رئیس فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی تصریح کرد: در کنار این موارد موضوعاتی همچون ایجاد زیرساخت های مناسب و فراهم کردن بسترهای متناسب با فناوری روز دنیا از نکاتی است که به ورزش قوی منتهی می شود. در واقع شاخص منابع فیزیکی و زیرساخت ها شاخصی بسیار اثر گذار است، چرا که ایران قوی، ورزش قوی تنها یک شعار نیست بلکه یک آرمان بزرگ است که نیازمند طراحی دقیق مسیر و اجرای قدرتمند آن است.

وی ادامه داد: شاخص بعدی حمایت های مادی و معنوی ورزش و ورزشکاران است. اگر قرار است در فضای ورزش امروز با رقبای بین المللی خود رقابت کنیم لازم است که سرمایه و منابع مالی قابل توجهی برای حمایت از این ورزشکاران در نظر گرفته شود. در راستای عملی کردن اهداف مد نظر می بایست چانه ورزش بزرگتر در نظر گرفته شود. موارد دیگر از جمله بحث اشتغال ،تحصیل و مسکن ورزشکاران نیز بدون شک جزو موارد اثرگذار در توسعه و پیشرفت ورزش است.

نظریان اظهار داشت: همه این موارد نیازمند یک نظام مدیریتی مناسب است. برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت و نظارت در سطح مدیریتی هم باید مورد بازنگری واقع شود در همین راستا   در همین راستا تشکیل کارگروه تخصصی و اتاق فکر برای تحقق اهداف عملیاتی و اهداف راهبردی از ملزومات است تا نهایتا با نظام مدیریت شایسته بتوان به افق مورد نیاز جهت تحقق آرمان ورزش قوی دست یافت.

فدراسیون اسکی در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید