سایت رسمی فدراسیون اسکی ج.ا.ایران

این سایت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
 • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  آدرس: تهران - تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

  تلفن : ۲۶۲۰۶۲۵۰
  تلفن : ۲۶۲۰۶۲۴۰
  تلفن : ۲۶۲۰۶۲۳۰
  فکس : ۲۶۲۰۱۰۹۴

المپیک زمستانی ۲۰۲۲ با برف مصنوعی برگزار شد

تپه‌های برفی در شمال شرقی پکن بسیار خشک و گرم‌تر از آن هستند که هرگونه برفی برای المپیک زمستانی فراهم کنند. بنابراین برای نخستین بار در تاریخ این مسابقات تمام برف موجود مصنوعی است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی، تپه‌های برفی در شمال شرقی پکن بسیار خشک و گرم‌تر از آن هستند که هرگونه برفی برای المپیک زمستانی فراهم کنند. بنابراین برای نخستین بار در تاریخ این مسابقات تمام برف موجود مصنوعی است.

به عبارت دیگر پکن برای نخستین بار شاهد المپیک زمستانی است که ۱۰۰ درصد برف آن مصنوعی است.

این طرح چندان عجیب نیست. سال گذشته تحقیقی در ژورنال «چالش های فعلی در توریسم» (Current Issues in Tourism ) منتشر شد که نشان می‌داد اگر مصرف سوخت‌های فسیلی کنترل نشود، فقط یکی از ۲۱ شهری که در نیم قرن گذشته میزبان بازی‌های زمستانی المپیک بوده‌اند، تا پایان قرن جاری آب و هوای زمستانی مناسب برگزاری این مراسم را خواهند داشت.

کمیته بین المللی المپیک تخمین می‌زند ۴۹ میلیون گالن آب برای تولید تمام برف مورد نیاز استفاده شود که طبق تخمین سی ان ان معادل آب آشامیدنی ۱۰۰ میلیون نفر است.

فدراسیون اسکی در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید