سایت رسمی فدراسیون اسکی ج.ا.ایران

این سایت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
 • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  آدرس: تهران - تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

  تلفن : ۲۶۲۰۶۲۵۰
  تلفن : ۲۶۲۰۶۲۴۰
  تلفن : ۲۶۲۰۶۲۳۰
  فکس : ۲۶۲۰۱۰۹۴

والیبال برفی مستقل شد/ رئیس فدراسیون اسکی، رئیس کمیته والیبال برفی شد

رئیس فدراسیون والیبال در حکمی دکتر عباس نظریان را به عنوان رئیس کمیته والیبال برفی منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی به نقل از فدراسیون والیبال، والیبال برفی نخستین بار در سال 2009 در کشور اتریش ابداع شد و سپس تور والیبال برفی در این کشور برگزار شد. این رشته ورزشی در سال 2015 از سوی کنفدراسیون اروپا به رسمیت شناخته شد و مسابقات والیبال برفی قاره سبز نیز در همان سال برگزار شد.

سال 2019 فدراسیون جهانی والیبال نیز والیبال برفی را در تقویم مسابقات خود قرار دارد و تورهای جهانی والیبال برفی زیر نظر FIVB استارت خورد.

با توجه به شرایط آب و هوایی ایران، والیبال برفی نیز فعالیت خود را خیلی زود در کشورمان آغاز کرد و در سال 2017 نخستین تور جهانی والیبال برفی به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در پیست اسکی دیزین برگزار شد.

رشد و توسعه والیبال برفی یکی از اهداف فدراسیون جهانی و فدراسیون والیبال ایران است و تا کنون مسئولیت این رشته برعهده کمیته ساحلی فدراسیون بود.

فدراسیون والیبال در راستای اهداف تعبیه شده فدراسیون جهانی والیبال مبنی بر قرار گیری رشته والیبال برفی در المپیک 2030 زمستانی فعال کردن این رشته را در دستور کار خود قرار داد و پس از بررسی های انجام شده به منظور استفاده و بهره‌برداری از پتانسیل‌های موجود در کشور در جلسه با حضور دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال، دکتر عباس نظریان رئیس فدراسیون اسکی و ورزش‌های زمستانی و دکتر وحید مرادی مشاور عالی رئیس فدراسیون والیبال به تببین اهداف و نقشه راه توسعه والیبال برفی با بهره گیری از پتانسیل‌های موجود در کشور پرداختند.

در این جلسه داورزنی با صدور حکمی دکتر عباس نظریان رئیس فدراسیون اسکی و ورزش‌های زمستانی را به عنوان رئیس کمیته والیبال برفی منصوب کرد تا این رشته ورزشی از امروز فعالیت خود را در ساختار اداری فدراسیون والیبال به صورت مستقل آغاز کند. همچنین مقرر شد نظریان با معرفی دبیر کمیته برای پویایی هر بیشتر این کمیته و برنامه ریزی برای رشد و توسعه این رشته ورزشی اقدام کند.

برگزاری رویدادهای داخلی و بین‌المللی و تشکیل تیم‌های ملی در رده‌های سنی مختلف و حرکت به سوی قرارگیری در جمع تیم‌های برتر المپیک زمستانی 2030 از جمله اهداف و برنامه های تبیین شده این کمیته فدراسیون والیبال خواهد بود.

فدراسیون اسکی در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید