English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

قدردان زحمات کادر درمان و پزشکی کشور هستیم

 

 

  گزارش تصویری
 

مراسم رونمایی از سردیس خلیل عباسخان پیشکسوت ورزش اسکی و کوهنوردی ایران


 

  آرشیو  ویدئو
  باید و نبایدهای ورزش کردن در دوران شیوع ویروس کرونا  

  آرشیو

  گزارش
 

برگزاری مراسم رونمایی از سردیس خلیل عباسخان پیشکسوت ورزش اسکی و کوهنوردی ایران


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

کمیته بین‌المللی المپیک: پکن برای المپیک ۲۰۲۲ یک فرصت ویژه بدست آورده است


 

  آرشیو 
 
 

گزارشی از برگزاری کمپ تمرینی اسکی کوهستان با حضور مربی برجسته اسپانیایی / تشریح اقدامات کمیته اسکی کوهستان از سوی محمد غلامی


رئیس کمیته اسکی کوهستان در مورد برگزاری کمپ تمرینی در پیست اسکی دیزین زیر نظر مربی اسپانیایی و نیز برنامه‌های کمیته متبوع خود توضیحاتی را ارائه کرد.

محمد غلامی در گفت‌گو با روابط عمومی فدراسیون اسکی، به برگزاری کمپ تمرینی اسکی کوهستان زیر نظر یک مربی برجسته اسپانیایی در پیست اسکی دیزین اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه رشته اسکی کوهستان به تازگی به فدراسیون اسکی اضافه شده و برای سال‌ها در بخش مسابقه یک مربی حرفه‌ای در کنار اسکی‌بازان این رشته حضور نداشت، تصمیم گرفتیم تا یک کمپ تمرینی و اردو را زیر نظر خاویر مارتین از مربیان سرشناس اسکی کوهستان از کشور اسپانیا برگزار کنیم.

وی افزود: در این کمپ تمرینی بالابردن سطح فنی، کار بر روی تکنیک و تاکتیک اسکی‌بازان، آمادگی جسمانی و رفع ایرادات فنی و تکنیکی در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه پس از برگزاری این دوره شاهد بودیم از نظر آموزشی گام بسیار مهمی در پیشرفت اسکی کوهستان برداشته شد.

رئیس کمیته اسکی کوهستان در ادامه با اشاره به برگزاری این کمپ تمرینی در سه رده سنی، گفت: کمپ تمرینی اسکی کوهستان در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار شد و 24 اسکی‌باز در این کمپ حضور داشتند. یکی از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته آنالیز عملکرد تک تک ورزشکاران حاضر در اردو و نیز برنامه‌ریزی دقیق هفته به هفته از سوی این مربی اسپانیایی برای سال جاری است.

غلامی با اشاره به مهم‌ترین رویدادهای سال جاری در رشته اسکی کوهستان، گفت: امسال رویداد مهم المپیک زمستانی جوانان در لوزان سوئیس را در پیش داریم و علاوه بر این رویداد، مسابقات اسکی کوهستان قهرمانی آسیا در تمامی گروه‌های سنی، دیگر برنامه‌ مهم سال جاری است که برای این رویدادها برنامه‌های ویژه‌ای را در نظر داریم.

او خاطر نشان کرد: در فصل گذشته برای نخستین بار رقابت‌های اسپرینت را برگزار کردیم که یک اتفاق مهم برای رشته اسکی کوهستان به شمار می‌آید. همچنین علاوه بر مسابقات اسپرینت، مسابقات ورتیکال و ایندیویژوال نیز با بهترین کیفیت برگزار شد و در این مسابقات شاهد حضور پرتعداد اسکی‌بازان بودیم.

رئیس کمیته اسکی کوهستان فدراسیون اسکی به برنامه‌های فصل پیش رو نیز اشاره کرد و گفت: پس از برگزاری کمپ تمرینی زیر نظر مربی اسپانیایی، اردوی اسکی‌بازان رده سنی بزرگسالان پس از پایان ماه رمضان آغاز خواهد شد و پس از امتحانات مدارس نیز تمرینات اسکی‌بازان رده سنی جوانان و نوجوانان شروع می‌شود.

غلامی ادامه داد: برای فصل زمستان در نظر داریم هر ماه سه روز مسابقه را برگزار نماییم و تمامی تلاش خود را به کار می‌بندیم تا این مسابقات با بهترین کیفیت و البته تعداد بیشتری از شرکت‌کنندگان برگزار شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اسکی کوهستان در ایران ظرفیت بسیار بالایی برای پیشرفت دارد و با یک برنامه‌ریزی درست می‌توانیم در سال‌های آتی شاهد کسب سکوهای جهانی باشیم. نکته قابل توجه این است که خاویر مارتین مربی اسپانیایی که در ایران حضور داشت بر پتانسیل بالای اسکی‌بازان رده سنی جوانان ایران تاکید کرد. ما فقط در بحث تجهیزات اسکی کوهستان برخی مشکلات را داریم که با برنامه‌ریزی و تاسیس بانک اسکی می‌توانیم این مشکل را حل کنیم.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:دوشنبه 13 خرداد 1398 - 10:27
کد:129290-1399

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.