English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

 

  گزارش تصویری
 

رقابتهای جام جهانی و کاپ جوانان جهان اسکی روی چمن در پیست اسکی دیزین


 

  آرشیو  ویدئو
  رقابت‌های لیگ بین‌المللی رول اسکی - پارک ملی سرخه حصار تهران  

  آرشیو

  گزارش
 

قدردانی فدراسیون بین المللی اسکی از ایران برای پخش زنده دو رویداد مهم رشته اسکی روی چمن


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

رقابت‌های اسکی روی چمن قهرمانی جهان / نتیجه ارزشمند نماینده ایران - مهدی سولقانی بهترین عملکرد تاریخ ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان را رقم زد


 

  آرشیو 
 
 

عملکرد کمیته جوانان فدراسیون اسکی / تلاش برای پشتوانه سازی اسکی ایران


رئیس کمیته جوانان فدراسیون اسکی عملکرد این کمیته را در فصل پیش تشریح نمود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، صادق کلهر رئیس کمیته جوانان فدراسیون اسکی در تشریح اقدامات صورت گرفته برای اسکی‌بازان رده‌های سنی پایه اظهار کرد: با توجه به اهمیت رده‌های سنی پایه و تاکیدات رئیس فدراسیون برای توجه به این رده سنی، در فصل گذشته برنامه ریزی مدونی برای برگزاری اردوها ، تمرینات و حضور در مسابقات مختلف در نظر گرفته شد و تقریبا به تمامی اهداف خود در این بخش دست یافتیم.

وی افزود: از ابتدای سال 97 پس از برگزاری دو مرحله اردوی تدارکاتی در پیست‌های اسکی دیزین و توچال، با یک وقفه کوتاه تمرینات بدنسازی و آمادگی جسمانی ورزشکاران رده‌های سنی پایه در شمشک و دربندسر و پس از آن در آکادمی ملی المپیک دنبال شد. در تمامی رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان تمرینات به صورت منظم و با یک برنامه ریزی دقیق در فصل تابستان و پاییز و تا پیش از آغاز فصل اسکی پیگیری شد و با آغاز فصل اسکی، تمرینات به صورت فشرده بر روی برف ادامه یافت.

رئیس کمیته جوانان فدراسیون اسکی با اشاره به برگزاری تمرینات اسکی‌بازان رده‌های سنی پایه در پیست اسکی توچال، خاطر نشان کرد: پس از پایان تمرینات بدنسازی در مجموعه ورزشی انقلاب، تمرینات اسکی بازان در پیست اسکی توچال آغاز شد و با برگزاری مسابقه انتخابی تقریبا شاکله اصلی تیم ملی مشخص گردید.

کلهر ادامه داد: در رشته اسنوبرد نیز تمرینات ورزشکاران رده‌های سنی پایه به خوبی و با شرایط مناسبی دنبال شد و در اسکی صحرانوردی و رول اسکی نیز شاهد توجه خوب و ویژه به اسکی‌بازان رده‌های سنی پایه بودیم. در رشته اسکی روی چمن نیز پس از برگزاری یک دوره اردوی یک و نیم ماهه نماینده ایران عازم رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان به میزبانی ایتالیا شد.

او در ادامه به حضور تیم ملی ایران در رقابت‌های بین‌المللی اسکی آلپاین ارمنستان اشاره کرد و گفت: تیم اعزامی ایران با ترکیب اسکی‌بازان رده‌ سنی جوانان نتایج بسیار خوبی را در رقابت‌های بین‌المللی ارمنستان کسب کردند و این حضور موفق جای امیدواری بسیاری برای آینده اسکی ایران دارد.

رئیس کمیته جوانان فدراسیون اسکی خاطر نشان کرد: مهم‌ترین اعزام ما در سال گذشته حضور در رقابت‌های نونهالان و نوجوانان قهرمانی آسیا بود که موفق شدیم دو مدال برنز را در این مسابقات بدست بیاوریم و به نظرم با در نظر گرفتن تمامی شرایط، نتایج خوبی را در این مسابقات کسب کردیم.

کلهر با اشاره به حضور پر تعداد اسکی‌بازان رده سنی جوانان در مسابقات فصل گذشته، افزود: در تمامی رشته‌های اسکی شامل مسابقات آلپاین، اسنوبرد، صحرانوردی، رول اسکی، اسکی کوهستان و فری استایل شاهد حضور پر رنگ جوانان در خط شروع مسابقات لیگ بودیم و به نوعی می‌توانیم بگوییم یک پوست اندازی را در اسکی شاهد هستیم و با حضور پر تعداد اسکی‌بازان جوان در مسابقات، آینده بسیار خوبی را در پیش داریم.

وی در ادامه به برنامه‌های سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: در سال جاری دو رویداد مهم را در پیش داریم؛ حضور در بازیهای المپیک زمستانی جوانان و شرکت در مسابقات اسکی آلپاین قهرمانی جوانان آسیا دو رویداد بسیار مهمی هستند که تلاش می‌کنیم با تمامی توان در آنها شرکت کنیم و نتایج خوبی را نیز بدست بیاوریم.

رئیس کمیته جوانان فدراسیون اسکی ادامه داد: از ابتدای سال 98 اردوهای اسکی‌بازان رشته آلپاین در پیست‌های اسکی دیزین و توچال دنبال شد و پس از اتمام مدارس و از نیمه تیرماه اردوی آمادگی جسمانی و بدنسازی اسکی‌بازان زیر نظر دکتر علی‌نژاد برگزار خواهد شد. این اردوها تا شروع فصل اسکی و ادامه یافتن تمرینات اسکی‌بازان بر روی برف دنبال می‌شود و در صورت فراهم شدن شرایط اعزام برون مرزی را نیز برای اسکی‌بازان رده سنی جوانان در دست اقدام داریم.

کلهر به شرایط دیگر رشته‌ها نیز اشاره کرد و گفت: برنامه ویژه‌ای را برای فصل پیش رو در نظر داریم و البته تمرینات و اردوهای خود را نیز از ابتدای امسال آغاز کرده‌ا‌یم. برای فصل تابستان برنامه‌ریزی برای برگزاری اردوها و مسابقات اسکی روی چمن و رول اسکی صورت گرفته است و برای رشته‌های اسنوبرد و صحرانوردی و فری استایل نیز اردوهای پیش فصل آماده‌سازی و بدنسازی در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیته جوانان فدراسیون اسکی به برگزاری دوره‌های آموزشی و استعدادیابی زیر نظر مدرسین خارجی نیز اشاره کرد و گفت: دو برنامه‌ بسیار خوبی را در فصلی که سپری شد برای استعدادیابی داشتیم. حضور مدرسین ژاپنی برای استعدادیابی در رشته فری استایل و نیز حضور یک مربی برجسته اسکی کوهستان برای آموزش به اسکی‌بازان رده سنی جوانان دو اتفاق بسیار مهمی بود که در رده سنی پایه در فصلی که سپری شد برگزار گردید.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود به در پیش بودن رقابت‌های کاپ جوانان جهان در رشته اسکی روی چمن نیز اشاره کرد و گفت: مرحله نخست اردوی آماده سازی اسکی روی چمن برگزار شد و تلاش داریم یک تیم خوب برای حضور در این مسابقات آماده کنیم و البته با توجه به در پیش بودن مسابقات جام‌جهانی برنامه‌ای برای حضور اسکی‌بازان جوان در این مسابقات نیز داریم.

رئیس کمیته جوانان فدراسیون اسکی در پایان خاطر نشان کرد: از روسای کمیته‌های آلپاین، اسنوبرد، صحرانوردی، اسکی روی چمن، فری استایل برای توجه به رده‌سنی جوانان تشکر می‌کنم و بی شک آینده اسکی ایران در دستان این اسکی‌بازان است و همه باید دست به دست هم بدهیم و توجه ویژه‌ای به اسکی‌بازان رده سنی پایه داشته باشیم. از کادر فنی تیم‌های ملی نیز برای تلاش‌های بی وقفه و توجه به رده‌های پایه تشکرمی‌کنم و در نهایت از روسای پیست‌های اسکی برای فراهم کردن شرایط مناسب جهت برگزاری اردوها و مسابقات کمال قدردانی را دارم.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:چهارشنبه 22 خرداد 1398 - 11:54
کد:130293-1398

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.