English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

 

  گزارش تصویری
 

مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکی


 

  آرشیو

  ویدئو
  هفته نخست رقابتهای لیگ اسکی صحرانوردی ایران  

  آرشیو

  گزارش
 

ابراز امیدواری رئیس جمهور چین به برگزاری موفقیت آمیز بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

دیدار رئیس فدراسیون اسکی با مدیرعامل مجموعه توچال / بررسی راهکارهای توسعه همکاریهای مشترک


 

  آرشیو 
 
 

امضای تفاهم نامه فدراسیون اسکی با اداره کل همکاری و توافق‌های ملی گردشگری


تفاهم نامه فدراسیون اسکی با اداره کل همکاری و توافق‌های ملی گردشگری به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، صبح یکشنبه ٣۰ تیرماه تفاهم نامه ای پیرامون فعالیتهای مشترک سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و فدراسیون اسکی با رویکرد توسعه گردشگری و افزایش فعالیتهای گردشگران ورزشی در ورزشهای زمستانی به امضا رسید.

این نشست با حضور سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی، لیلا اژدری مدیر کل دفتر همکاری و توافق های ملی، پیام نظر رئیس کمیته محیط زیست و گردشگری فدراسیون و رضا احتشام رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون برگزار شد.

این تفاهم نامه در ۴ بند پیرامون توسعه فعالیت های گردشگری در سازمان میراث فرهنگی به امضا رسید.

لیلا اژدری مدیر‌کل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری در نشست با سید عبدی افتخاری، رئیس فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران که با هدف امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک تشکیل شد، گفت: همکاری دو حوزه گردشگری و ورزش در ابعاد مختلف دستاوردهای بسیاری به همراه دارد؛ توانایی جذب تعداد قابل توجهی از ورزشکاران حاضر در مسابقات ورزشی و درآمد‌زایی برای هتل‌ها، رستوران‌ها، خدمات حمل‌و‌نقل و سایر بخش‌های تشکیل‌دهنده زنجیره صنعت گردشگری و همچنین تلاش برای افزایش ماندگاری سفر ورزشکاران پس از اتمام رویدادهای ورزشی، خلاصه‌ای از دستاوردهای گسترده تعامل گفته شده به شمار می‌آید.

او با اشاره به اینکه فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران همواره در میزبانی مسابقات بین‌المللی حرفه‌ای رویکردی فعال دارد، افزود: این بخش با داشتن لیگ‌های پویا، شرایط مساعدی برای توسعه گردشگری با توجه به شرایط خاص هر منطقه از کشورمان را دارد که خروجی آن علاوه بر توسعه و ترویج این رشته‌ها، میزان نشاط و سروری است که به عموم مردم انتقال داده می‌شود.

اژدری ادامه داد: بر مبنای دستاوردهای قابل انتظار و با هدف افزایش تعاملات و هم‌افزایی ورزش و گردشگری، تفاهم‌نامه فی‌مابین سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران منعقد می‌شود.

مدیر‌‍کل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری از اهداف تفاهم‌نامه مورد اشاره یاد کرد و گفت: توسعه و ارتقای گردشگری ورزشی در اسکی در ابعاد داخلی و خارجی، استفاده از ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی و ظرفیت‌های صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی کشور به گردشگران اسکی، توسعه سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در تاسیسات اقامتی، پذیرایی و تفریحی ورزشی و نیز توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی بخشی از اهداف پیش‌بینی شده به شمار می‌آید.

اژدری همچنین در تشریح تعهدات معاونت گردشگری در تفاهم نامه همکاری مشترک با فدراسیون اسکی یادآور شد: هماهنگی و همکاری در برگزاری سالانه یک رویداد حرفه‌ای بین‌المللی اسکی با نام روز گردشگری و یا مناسبت‌های خاص، همکاری مستمر ادارات‌کل استانی سازمان با هیئت‌های استانی فدراسیون،برگزاری دوره‌های آموزشی گردشگری ورزشی ویژه اعضای فدراسیون،اهتمام در معرفی دفاتر خدمات مسافرتی به فدراسیون برای برگزاری اردوهای ورزشی، هماهنگی و همکاری برای بازدید از موزه‌ها و ابنیه تاریخی، فرهنگی زیرمجموعه سازمان، هماهنگی و همکاری برای حمایت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به منظور ساخت اماکن چندمنظوره (اقامتی‌پذیرایی، ورزشی و تفریحی) در راستای دستیابی به استانداردهای جهانی در عرصه گردشگری ورزشی،همکاری جهت برگزاری دوره راهنمایان تخصصی برای مربیان فدراسیون و نیز همکاری برای دراختیار قرار‌دادن اقلام تبلیغاتی جهت ارائه به ورزشکاران و میهمانان خارجی فدراسیون، از جمله تعهدات حوزه گردشگری به شمار می‌آید.

مدیر‌کل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری همچنین برخی از اقدامات پیش‌روی فدراسیون اسکی را نیز برشمرد و گفت: نام‌گذاری مسابقات حرفه‌ای با توجه به مناسبت‌های ملی و فرهنگی مرتبط با گردشگری و ثبت در فدراسیون جهانی اسکی، حضور فعال اسکی در جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های گردشگری،معرفی جاذبه‌های گردشگری هر استان در مسابقات داخلی و بین‌المللی به میزبانی استان مربوطه و انعکاس در سایت رسمی و نشریه رسمی فدراسیون،استفاده از دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز از سوی سازمان، برای برگزاری اردوهای ورزشی – اسکی،استفاده از راهنمایان گردشگری تخصصی آموزش دیده در موسسات مجاز گردشگری سازمان در تورها و اردوها و نیز توزیع اقلام تبلیغاتی دریافت شده از سازمان بین ورزشکاران و میهمانان خارجی فدراسیون بخشی از تعهدات فدراسیون در راستای همکاری با حوزه گردشگری اعلام شده است.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان معاونت گردشگری و فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 30/ 4 /1398 بین طرفین شامل مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری و نیز رییس فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران، امضا و مبادله شد.

پیرو عقد تفاهم‌نامه مذکور، همکاری در رویداد بین‌المللی جام‌جهانی اسکی روی چمن که به میزبانی ایران در تاریخ 29مردادماه جاری لغایت 5 شهریورماه در پیست اسکی دیزین برگزار می‌شود، به عنوان نخستین پروژه همکاری مشترک میان معاونت گردشگری و فدراسیون اسکی در دستور اقدام قرار گرفت و تصمیم بر آن شد تا ظرفیت‌های گردشگری کشور در حاشیه این رویداد معرفی شود.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:يكشنبه 30 تير 1398 - 16:23
کد:138309-1399

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.