English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

 

  گزارش تصویری
 

راه کارهای پیشگیری از ویروس کرونا


 

  آرشیو  ویدئو
  باید و نبایدهای ورزش کردن در دوران شیوع ویروس کرونا  

  آرشیو

  گزارش
 

رونمایی چین از پوستر مسابقات قهرمانی جهان در بحران کرونا!


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

اطلاعیه شماره ۸ ستاد مقابله با کرونا در ورزش / باشگاه های خصوصی تا پایان فروردین ماه تعطیل اعلام شد


 

  آرشیو 
 
 

المپیک زمستانی جوانان ۲۰۲۰ / آنچه در مراسم افتتاحیه گذشت


مراسم افتتاحیه سومین دوره بازیهای المپیک زمستانی جوانان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، این مراسم با حضور ورزشکاران، کادر فنی و مقام‌های ورزشی کشورهای مختلف جهان، روسای فدراسیون‌های بین‌المللی و همچنین توماس باخ رئیس  کمیته بین‌المللی المپیک و معاونینش برگزار شد.

مراسم افتتاحیه بازیهای المپیک زمستانی ۲۰۲۰ لوزان طبق اعلام قبلی راس ساعت ۱۹.۳۰ به وقت محلی و با رژه تیم‌های شرکت کننده آغاز شد که اعضای کاروان ورزشی ایران نیز با سرپرستی سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی‌ و با کاپشن شلوارهای سبز و‌ سفید و قرمز (نماد پرچم جمهوری اسلامی ایران) از مقابل جایگاه رژه رفتند.

مراسم رژه این دوره از بازی‌ها نیز تحت سیاست جدید کمیته بین‌المللی المپیک، ساده و بدون تشریفات خاص و بدون معرفی تیم‌های روی صحنه در کمتر  از بیست دقیقه برگزار شد و‌ ورزشکاران به محض عبور از مقابل جایگاه در ضلع غربی ورزشگاه هاکی روی یخ، محل برگزاری مراسم مستقر شدند.

اجرای حرکات ورزشی توسط گروه های هنری و پخش چند نماآهنگ‌ با موضوع معرفی میزبان بازیها، فرهنگ و سبک زندگی مردم این‌ شهر بخش بعدی مراسم افتتاحیه بود.

در بخش بعدی مراسم افتتاحیه بازی‌ها، رژه پرچمداران کاروانهای شرکت کننده به ترتیب حروف الفبای انگلیسی برگزار شد که طی آن در گروه های سه نفره پرچم داران کشورها وارد سالن شدند و از مقابل جایگاهی که مقام‌های ورزشی جهان حضور داشتند رژه رفتند. پرچم کشور میزبان (سوئیس) آخرین پرچمی بود که با تشویق تمامی حاضرین و میهمانان حمل شد.

مراسم افتتاحیه با اجرای حرکات نمایشی هاکی روی یخ انفرادی و‌ گروهی پیگیری شد و در ادامه پرچم این کشور همراه با نواخته شدن سرود ملی کشور سوئیس توسط گروه هنری حاضر در سالن با شیپورهای بسیار بزرگ که ساز موسیقی سنتی این کشور است به اهتزار در آمد.

پخش کلیپی از نحوه حمل مشعل بازی‌ها نیز بخش دیگر این مراسم بود.


در ادامه مراسم پرچم کمیته بین‌المللی المپیک به همراه نواخته شدن سرود المپیک در سالن به اهتزاز درآمد و‌ پس از آن رئیس ستاد برگزاری بازی‌ها به ۱۸۰۰ ورزشکار شرکت کننده از ۷۹ کشور خیر مقدم گفت و برای حضور آنان در پایتخت المپیک جهان آرزوی امیدواری کرد.

توماس باخ نیز با اشاره به قدمت حضور المپیک و مقر IOC در لوزان از میزبان بازی‌ها و اعضای ستاد برگزاری تقدیر و تشکر کرد و برای تمام میهمانان و شرکت کنندگان آرزوی اقامتی خوش و پشت سر گذاشتن رویدادی سرشار از نشاط، دوستی و صمیمیت نمود.

نماینده ورزشکاران، داوران و مربیان شرکت کننده در این‌ دوره از بازی‌ها نیز با در دست گرفتن پرچم کمیته بین‌المللی المپیک قسم یاد کردند رقابت، قضاوت و هدایتی جوانمردانه را در طول بازی‌ها به نمایش بگذارند.

در پایان مراسم، بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۰ لوزان با سخنرانی کوتاه رئیس جمهور این کشور و حمل مشعل بازی‌ها توسط ۶ نماینده قهرمان و المپین بازی‌ها المپیک زمستانی این کشور در سالن و ‌در نهایت روشن شدن مشعل ورزشگاه میزبان افتتاحیه و اختتامیه این رویداد رسما آغاز شد.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:جمعه 20 دي 1398 - 00:46
کد:155417-1399

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.