English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

 

  گزارش تصویری
 

راه کارهای پیشگیری از ویروس کرونا


 

  آرشیو  ویدئو
  باید و نبایدهای ورزش کردن در دوران شیوع ویروس کرونا  

  آرشیو

  گزارش
 

رونمایی چین از پوستر مسابقات قهرمانی جهان در بحران کرونا!


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

اطلاعیه شماره ۸ ستاد مقابله با کرونا در ورزش / باشگاه های خصوصی تا پایان فروردین ماه تعطیل اعلام شد


 

  آرشیو 
 
 

المپیک زمستانی جوانان ۲۰۲۰ / حضور سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک زمستانی جوانان در نشست با رئیس فدراسیون هاکی روی یخ


سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک زمستانی جوانان و عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در نشست با رئیس فدراسیون هاکی روی یخ حضور پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک ، در ادامه نشستهای مسئولین ورزش کشورمان با مقامات ورزشی جهان، شب گذشته جلسه ای یک ساعته با رئیس و‌ دبیر کل فدراسیون جهانی هاکی‌روی یخ جهت توسعه این رشته در ایران برگزار شد.

در این نشست که با درخواست و هماهنگی انجمن اسکیت هاکی فدراسیون اسکیت ایران و‌ در هتل بورواژ پالاس برگزار شد دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و‌جوانان، دکتر سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، سید عبدی افتخاری سرپرست کاروان اعزامی به المپیک زمستانی جوانان و عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیمهای ملی و رنه فیزل رئیس فدراسیون جهانی هاکی که عضو کمیته بین المللی المپیک IOC Member هم می باشد به همراه هورست لیچتنر دبیر کل فدراسیون جهانی و خزانه دار این فدراسیون حضورداشتند.
در ابتدای این نشست دکتر سلطانی فر با تقدیر از برپایی این جلسه خواستار همکاری و پشتیبانی مسئولین فدراسیون جهانی از این رشته در ایران شد و گفت: گرچه ایران به تازگی به عضویت فدراسیون جهانی هاکی روی یخ درآمده اما شک نداشته باشید که با پشتیبانی شما خیلی زود جزو کشورهای مدعی و صاحب نام قاره آسیا و انشاله روزی جهان خواهد شد.

وی ادامه داد: برای توسعه این رشته باید انگیزه بخش خصوصی را جهت سرمایه گزاری و ساخت ورزشگاه بالا ببریم تا با حمایت ما و شما زمینه رشد جمعیت این رشته و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری آن فراهم گردد.
خوشبختانه طی سال گذشته و توسط بخش خصوصی یک ورزشگاه استاندارد در شهر تهران تاسیس و راه اندازی شد که توانائی میزبانی از مسابقات چند جانبه و بین المللی را نیز دارد. مطمئنا با پشتیبانی شما و اعطای میزبانی یک‌رویداد معتبر می توانیم شاهد توسعه همه جانیه هاکی روی یخ در ایران باشیم.

وی در پایان خواستار اعزام مربی و مدرس جهت آموزش مربیان، داوران و ورزشکاران علاقمند این رشته در ایران شد که رئیس فدراسیون جهانی نیز از این درخواست استقبال کرد و اعلام داشت که بزودی مقدماتش را فراهم خواهد کرد.

دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک نیز با اشاره به پشتوانه های خوب این رشته در اسکیت هاکی (inline Hocky) یاد آور شد: همانطور که وزیر محترم گفتند برای توسعه این رشته حمایت شما و سپس بخش خصوصی را نیاز داریم. ما در صورت فراهم‌شدن بستر و زیرساخت ها و حمایت فنی و سخت افزاری شما می توانیم خیلی زود با تزریق ورزشکاران این لاین هاکی به این رشته زمینه حضور آنان در رویدادهای بین المللی را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: استدادهای بسیار خوبی در این رشته داشته و داریم که به دلیل مهیا نبودن پیست یخ در پیستهای اینلاین هاکی مشغول به تمرین هستند و افتخارات خوبی نیز در آسیا بدست آورده اند.

صالحی امیری در پایان نشست ضمن دعوت رسمی از مسئولین فدراسیون جهانی جهت حضور در ایران برای بررسی ظرفیتهای موجود خواستار حمایت همه جانبه و زمینه برپایی اردوی مشترک برای حضور ورزشکاران علاقمند ایرانی با یک تیم صاحب نام شد.

فیزل رییس فدراسیون جهانی نیز از برپایی این نشست و علاقمندی مسئولین ورزش ایران برای توسعه این ورزش المپیکی و مفرح برای جوانان تقدیر و تشکر کرد و گفت: بارها نام ایران را در بلندای ورزش جهان در رشته هایی چون کشتی، والیبال، وزنه برداری و غیره شنیده ام و این بدان معناست که شما استعدادها و‌پتانسیل بالایی در زمینه ورزش داشته و دارید.

وی ادامه داد: ایران در رشته اینلاین هاکی هم موفقیتهای خوبی را در قاره آسیا بدست آورده که رشته ای بسیار نزدیک به هاکی‌روی یخ است. قطعا با ایجاد سالن های یخ شما می توانید به مرور زمان و با پشتیبانی ما در این رشته نیز قهرمانی داشته باشید.

فیزل در پایان این دیدار اطمینان داد که از هیچ تلاشی برای توسعه ورزش هاکی‌روی یخ دریغ نخواهد کرد و ضمن آمادگی برای کمک به توسعه رشته های دیگر یخی همچون کرلینگ، اسکیت سرعت و... تصریح کرد: بزودی نماینده ای برای بررسی ظرفیت و نیازیهای شما به ایران اعزام می کنم تا نقشه راه و برنامه پیش رویمان برای آموزش و توسعه مشخص کنیم.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:يكشنبه 22 دي 1398 - 18:35
کد:155425-1399

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.