English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

 

  گزارش تصویری
 

مرحله نخست جام جهانی اسکی آلپاین - سولدن اتریش


 

  آرشیو  ویدئو
  برگزاری جشنواره روز جهانی برف در هفدهم ژانویه ٢۰٢۱  

  آرشیو

  گزارش
 

ممنوعیت استفاده از واکس‌های اسکی حاوی مواد فلوئور از فصل آینده


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

سرپرست فدراسیون اسکی: به دنبال نهایی کردن پروتکل های بهداشتی برای تمرینات ملی پوشان اسکی هستیم / مذاکرات خوبی برای میزبانی مسابقات قهرمانی جوانان آسیا صورت داده ایم


 

  آرشیو 
 
 

رئیس هیات اسکی اصفهان: نگاه‌ ویژه‌ای به استعدادیابی در اصفهان داریم / برنامه‌های توسعه‌ پیست فریدونشهر با جدیت دنبال می‌شود


رئیس هیات اسکی استان اصفهان با اشاره به برنامه‌های توسعه‌محور سال گذشته اسکی در استان اصفهان، برنامه سال جاری این هیات را نیز تشریح کرد.

محمود یسلیانی در گفت‌گو با روابط عمومی فدراسیون اسکی به برنامه‌های هیات اسکی اصفهان در سال 98 اشاره کرد و گفت: در سال گذشته تقریبا تمامی برنامه‌های خود را بر اساس تقویم ورزشی تا پیش از شیوع ویروس کرونا انجام دادیم و به اهداف خود دست پیدا کردیم.

وی ادامه داد: سال گذشته پس از سال‌ها رشته اسکی روی چمن را فعال کردیم و در سال جاری نیز این روند را ادامه خواهیم داد. همچنین برای اولین بار رشته رول اسکی را در استان راه‌اندازی و فعال نمودیم و در مسابقات نیز شرکت کردیم و البته نتایج قابل قبولی را بدست آوردیم.

رئیس هیات اسکی استان اصفهان در ادامه به برگزاری کلاس‌های مربیگری به میزبانی استان اصفهان اشاره کرد و گفت: در راستای ارتقای دانش فنی مربیان استان اصفهان، سال گذشته کلاس‌های بازآموزی اسکی آلپاین و اسنوبرد برای مربیان استان برگزار شد.


یسلیانی در بخش دیگری از این گفت‌گو با اشاره به ادامه طرح جامع استعدادیابی در استان اصفهان، خاطر نشان کرد: سال 98 نیز ادامه طرح جامع استعدادیابی اسکی را به عنوان طرح شاخص دنبال کردیم و اسکی‌بازان رده‌های سنی نونهالان و نوجوانان در دو گروه مبتدی و پیشرفته به تمرین با مربیان پرداختند. خوشبختانه سال گذشته نیز شاهد حضور پرتعداد اسکی بازان رده سنی پایه در طرح جامع استعدادیابی بودیم و بی شک این طرح آینده اسکی ایران را درخشان خواهد کرد.

وی ادامه داد: همچنین سال گذشته جشنواره استعدادیابی اسکی جنوب کشور را با حضور هفت استان‌ اصفهان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، مرکزی و لرستان به میزبانی پیست اسکی فریدونشهر استان اصفهان با بهترین کیفیت برگزار شد.

رئیس هیات اسکی استان اصفهان به برگزاری مسابقات قهرمانی استان نیز اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از برنامه‌های سال گذشته برگزاری مسابقات قهرمانی استان در دو رشته آلپاین و اسنوبرد بود که با همراهی بسیار خوب اسکی‌بازان استان اصفهان همراه شد.

یسلیانی در مورد آخرین شرایط پیست‌های اسکی استان اصفهان نیز افزود: پیست اسکی فریدونشهر که با مدیریت بخش خصوصی شرایط بسیار خوبی دارد و طی سال‌های گذشته گام‌های بلندی برای توسعه این پیست برداشته شده است و البته مدیران این پیست نیز همکاری خوبی با هیات اسکی استان دارند. در مورد پیست اسکی افوس هم با توسعه زیر ساخت‌ها و خریداری برفکوب شرایط بسیار بهتری پیدا کرده‌ایم. همچنین پیشنهادی نیز برای احداث یک پیست اسکی در قله شاهان کوه را داده‌ایم که امیدواریم به نتیجه برسد.

وی افزود: نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد تهیه تجهیزات مربوط به دستگاه‌های بالابر و همچنین لوازم مورد نیاز دستگاه‌ برفکوب توسط صنعت‌گران استان اصفهان است که با قیمت بسیار نازل‌تر از نمونه‌های خارجی ساخته شده و یک اتفاق مهم در این عرصه به شمار می‌آید.

یسلیانی به برگزاری المپیاد استعدادهای برتر اسنوبرد برای دومین سال پیاپی به میزبانی استان اصفهان اشاره کرد و گفت: سال گذشته شاهد برگزاری المپیاد استعدادهای برتر اسنوبرد برای دومین سال پیاپی به میزبانی استان اصفهان بودیم که با رضایت شرکت‌کنندگان همراه بود. با توجه به ظرفیت بسیار بالای اسنوبرد در استان اصفهان سرمایه‌گذاری ویژه‌ای برای این رشته صورت داده‌ایم.

رئیس هیات اسکی استان اصفهان به برنامه‌های این هیات برای سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: بعد از فراهم شدن شرایط برای برگزاری تمرینات با رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی، تمرینات اسکی روی چمن را آغاز کردیم. همچنین برنامه‌هایی برای تمرینات اسکی‌بازان به صورت اسکی آزاد دنبال شد. برنامه‌ریزی برای آغاز تمرینات رشته رول اسکی نیز صورت گرفته و به زودی تمرینات این ورزشکاران نیز شروع می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در صورت فراهم بودن شرایط در سال جاری یک برنامه ویژه برای توسعه اسکی روی چمن و رول اسکی در سطح استان اصفهان نظر گرفته شده است. همچنین در نظر داریم تا کلاس‌های علمی مربیگری را در فصل تابستان به صورت مجازی و حضوری برگزار کنیم و برگزاری دوره‌های ارتقای مربیگری درجه 3 به 2 در سال 99 از دیگر برنامه‌های هیات اسکی استان اصفهان است.

یسلیانی با اشاره به برنامه‌های هیات اسکی استان اصفهان برای سال جاری افزود: در سال جاری پیش‌بینی تداوم برنامه‌های استعدادیابی استان را در قالب طرح جامع استعدادیابی و برگزاری المپیاد‌ها کرده‌ایم و همچنین آماده میزبانی از مسابقات قهرمانی کشور و یا المپیاد‌های استعدادیابی هستیم. علاوه بر رشته‌های آلپاین، اسنوبرد، اسکی چمن و رول اسکی یک برنامه‌ریزی برای حضور فعال در رشته اسکی صحرانوردی نیز انجام داده‌ایم که در سال جاری با جدیت دنبال خواهیم کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از تلاش‌های فدراسیون اسکی برای حمایت گسترده از استان‌ها و هیات‌های اسکی تشکر می‌کنم و بی‌شک این حمایت زمینه‌ساز توسعه روز افزون اسکی در کشور خواهد بود.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:شنبه 17 خرداد 1399 - 09:41
کد:157606-1399

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.