English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

برای حفظ سلامتی خود و دیگران ماسک بزنیم

 

 

  گزارش تصویری
 

به یاد زنده یاد خلیل عباسخان


 

  آرشیو  ویدئو
  فیلم کوتاهی از صعود و فرود با اسکی در ارتفاعات دنا  

  آرشیو

  گزارش
 

گزارش خبرگزاری ایرنا از استعدادیابی در ورزش اسکی و فعالیت‌های کمیته استعدادیابی فدراسیون اسکی / شکست انحصار اسکی با ابزار استعدادیابی


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

ساخت نخستین دستگاه ایرانی‌ زمان‌سنج مسابقات اسکی / ارتقای امکانات نسبت به نمونه‌های خارجی


 

  آرشیو 
 
 

ساخت نخستین دستگاه ایرانی‌ زمان‌سنج مسابقات اسکی / ارتقای امکانات نسبت به نمونه‌های خارجی


برای نخستین بار در ایران دستگاه زمان‌سنج مسابقات اسکی با دانش کاملا بومی ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، این دستگاه زمان‌سنج ایرانی که توسط مهدی کاشفی ساخته شده پس از بررسی از سوی مسئولین برگزاری مسابقات فدراسیون و ارزیابی در شرایط مختلف مسابقه، مورد تایید نهایی قرار گرفت و بزودی در مسابقات اسکی شاهد استفاده آن خواهیم بود.

مهندس مهدی کاشفی سازنده این دستگاه زمان‌سنج مسابقات اسکی در این باره اظهار کرد: این دستگاه نخستین زمان‌سنج ساخته شده در داخل است که مطابق با شرایط مسابقات اسکی و بر اساس استانداردهای بین‌المللی ساخته شده است و قابلیت‌های بسیاری برای ثبت رکورد زمانی ورزشکاران دارد.

وی افزود: این دستگاه زمان‌سنج قابلیت نمایش کامل اطلاعات و نیز چاپ زمان ثبت شده ورزشکاران را دارد و اطلاعات ثبت شده در این دستگاه را می‌توان به راحتی به سیستم‌های تحت ویندوز منتقل کرد.

کاشفی با اشاره به قابلیت‌های این دستگاه زمان‌سنج اضافه کرد: این دستگاه بسته به حافظه داخلی که بر روی آن نصب می‌شود تا بی‌نهایت مانش را در داخل حافظه خود ذخیزه می‌کند. این دستگاه به راحتی ترتیب نفرات مسابقه‌ دهنده در مانش اول را برای مانش دوم فراهم می‌کند و حتی قابلیت اضافه کردن چند راند مسابقه را نیز دارد. نکته دیگر این این دستگاه قابلیت ذخیره کردن زمان را برای 400 نفر در هر مانش مسابقه دارد.

وی خاطر نشان کرد: این دستگاه زمان‌سنج می‌تواند در دمای 45 درجه سانتی‌گراد زیر صفر و نیز تا 85 درجه سانتی‌گراد بالای صفر بدون مشکل کار کند و با توجه به شبیه‌سازی‌های بسیاری که در این دماها داشته‌ایم می‌توانیم تائید کنیم در بدترین شرایط هوایی مسابقات اسکی نیز این دستگاه زمان‌سنج کار می‌کند.

کاشفی با راحتی استفاده از این دستگاه زمان‌سنج اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های مهم این دستگاه راحتی استفاده از آن است که نسبت به نمونه‌های خارجی برتری دارد. در این دستگاه به ازای هر عملیات یک کلید میان‌بر قرار داده شده که سبب راحت‌تر شدن استفاده از آن گردیده است.

او اضافه کرد: همچنین با راحت کردن استفاده از دستگاه زمان‌سنج مسابقات، اپراتور عملا نیاز به دوره‌های آموزشی پیچیده و خاصی برای فراگرفتن کار با این دستگاه را ندارد. مطلب دیگر اینکه با توجه به اطمینانی که نسبت به این دستگاه زمان‌سنج داریم ، آن را پشتیبانی و گارانتی کرده‌ایم تا بدون هیچ مشکلی در مسابقات از این دستگاه زمان‌سنج استفاده شود. مهم‌ترین نکته هم قیمت این دستگاه است که حدود یک دهم نمونه مشابه خارجی هزینه آن است.

کاشفی در پایان بر حمایت از این دستگاه بومی زمان‌سنج تاکید کرد و گفت: از فدراسیون اسکی برای حمایت از این دستگاه زمان‌سنج ایران قدردانی می‌کنم و امیدوارم دیگر سازمان‌ها نیز از تولیدات با کیفیت داخلی حمایت کنند.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:شنبه 31 خرداد 1399 - 10:39
کد:157619-1399

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.