English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

برای حفظ سلامتی خود و دیگران ماسک بزنیم

 

 

  گزارش تصویری
 

به یاد زنده یاد خلیل عباسخان


 

  آرشیو  ویدئو
  فیلم کوتاهی از صعود و فرود با اسکی در ارتفاعات دنا  

  آرشیو

  گزارش
 

گزارش خبرگزاری ایرنا از استعدادیابی در ورزش اسکی و فعالیت‌های کمیته استعدادیابی فدراسیون اسکی / شکست انحصار اسکی با ابزار استعدادیابی


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

ساخت نخستین دستگاه ایرانی‌ زمان‌سنج مسابقات اسکی / ارتقای امکانات نسبت به نمونه‌های خارجی


 

  آرشیو 
 
 

درگذشت خلیل عباسخان پیشکسوت ورزش اسکی و کوهنوردی


متاسفانه با خبر شدیم «خلیل عباسخان» پیشکسوت ورزش اسکی و کوه‌نوردی ایران و از بنیانگذاران ساخت و ‌نصب دستگاه های بالابر در کشور جان به جان آفرین تسلیم کرد.

فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران این ضایعه را به خانواده محترم عباسخان، اعضای جامعه ورزش اسکی و کوهنوردی و دیگر بازماندگان تسلیت می‌گوید و از خداوند متعال برای آن زنده یاد آرزوی آرامش و مغفرت داریم.

زنده یاد خلیل عباسخان متولد سال 1300 بود و در سال ۱۳۲۹ اولین دستگاه بالابر اسکی را در آبعلی و در دهه ۴۰ تله‌سیژ دربند را راه‌اندازی کرد و سهم بسزایی در توسعه ورزش‌های زمستانی و کوهستانی در تهران و کشور داشت.

سوم اردیبهشت ماه امسال از سردیس زنده یاد عباسخان با حضور روسای فدراسیون های اسکی و کوهنوردی و خانواده این پیشکسوت فقید ورزش اسکی رونمایی شد.

همچنین در مراسم تجلیل از پیشکسوتان اسکی کشور که از سوی فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد از زنده یاد خلیل عباسخان با اهدای تندیس و هدایای نفیسی تجلیل شد.
تاريخ  ارسال:دوشنبه 9 تير 1399 - 23:53
کد:157626-1399

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.