English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

برای حفظ سلامتی خود و دیگران ماسک بزنیم

 

 

  گزارش تصویری
 

به یاد زنده یاد خلیل عباسخان


 

  آرشیو  ویدئو
  فیلم کوتاهی از صعود و فرود با اسکی در ارتفاعات دنا  

  آرشیو

  گزارش
 

گزارش خبرگزاری ایرنا از استعدادیابی در ورزش اسکی و فعالیت‌های کمیته استعدادیابی فدراسیون اسکی / شکست انحصار اسکی با ابزار استعدادیابی


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

ساخت نخستین دستگاه ایرانی‌ زمان‌سنج مسابقات اسکی / ارتقای امکانات نسبت به نمونه‌های خارجی


 

  آرشیو 
 
 

رئیس هیات اسکی استان فارس: اسکی در استان فارس مسیر پیشرفت را طی می‌کند / در آینده نزدیک شاهد توسعه هرچه بیشتر پیست پولادکف خواهیم بود


رئیس هیات اسکی استان فارس می‌گوید برنامه‌های توسعه‌محور اسکی در استان با جدیت دنبال می‌شود و همراهی بسیار خوب پیست اسکی پولادکف با هیات اسکی نیز سبب رشد و پیشرفت این ورزش در فارس شده است.

محمد یزدان‌پناه در گفت‌گو با روابط عمومی فدراسیون اسکی، به شرایط مطلوب پیست اسکی پولادکف در فصل پیشین اشاره کرد و گفت: سال گذشته بارندگی خوبی را در پیست اسکی پولادکف شاهد بودیم که سبب شد تا این پیست از آبان‌ماه به بهره‌برداری برسد و برنامه‌های هیات اسکی فارس برای فصل اسکی نیز زودتر آغاز شود.

وی افزود: تمرکز زیادی را در سال‌های اخیر بر روی استعدادیابی گذاشته‌ایم و در سال 98 نیز دو مرحله برنامه‌ استعدادیابی با کیفیت‌ بسیار بالا و با استقبال بسیار زیاد اسکی‌بازان رده‌سنی پایه انجام شد.

رئیس هیات اسکی استان فارس به برگزاری مسابقات قهرمانی استان نیز اشاره کرد و گفت: در سال 98 رقابت‌های قهرمانی استان در رده‌های سنی مختلف برگزار شد. همچنین تیم منتخب استان نیز زیر نظر علیرضا احمدپور تمرینات خود را پیگیری کرد و تا پیش از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی پیست تمرینات اسکی‌بازان به صورت منظم و فشرده دنبال می‌شد.

یزدان‌پناه خاطر نشان کرد: در بحث آموزش اسکی و نیز حوزه همگانی برنامه‌های مختلفی را انجام دادیم. برگزار جشنواره همگانی استان فارس که در نهایت منجر به استعدادیابی از اسکی‌بازان می‌شد از جمله برنامه های سال 98 بود.

او با بیان اینکه فعالیت‌های استعدادیابی هیات اسکی فارس در راستای کمیته استعدادیابی فدراسیون اسکی است، گفت: رویکرد خوبی که فدراسیون در بحث استعدادیابی در نظر گرفته سبب شده تا شاهد پیشرفت روز افزون این حوزه باشیم. ما نیز در هیات اسکی فارس در این امر بر اساس برنامه‌های فدراسیون پیش رفتیم و بزودی شاهد حضور اسکی‌بازان مستعد استان در رشته‌های مختلف خواهیم بود.

وی به تلاش هیات اسکی فارس برای فعالیت در تمامی رشته‌های اسکی اشاره کرد و گفت: قصد داریم در رشته اسکی صحرانوردی با توان بیشتری فعالیت کنیم. برای رشته فری‌استایل نیز برنامه‌های ویژه‌ای در نظر داریم تا از ظرفیت‌های موجود در استان‌ فارس بهر‌ه‌برداری کنیم.

رئیس هیات اسکی استان فارس در بخش دیگری از صحبت‌های خود به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فعالیتهای اسکی اشاره کرد و گفت: متاسفانه شیوع کرونا سبب شد تا برنامه‌های اسکی در استان متوقف شود و البته این امر در سراسر جهان نیز اتفاق افتاد. با این حال قهرمانان ما تمرینات خود را در خانه دنبال کردند و تلاش می‌کنیم تا برنامه‌‌های همگانی را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هر چند هفته یک ‌بار داشته باشیم تا فضای همدلی میان اسکی‌بازان استان تقویت شود.

یزدان‌پناه همچنین به شرایط پیست اسکی پولادکف اشاره کرد و گفت: برنامه‌های توسعه‌ای پیست اسکی پولادکف با سرعت هرچه بیشتری در حال انجام است و امسال نیز شاهد تغییرات بسیار خوبی در پیست خواهیم بود. بی‌شک نقش بخش خصوصی و حضور فعال آن در توسعه پیست اسکی پولادکف سبب رشد اسکی در استان فارس نیز خواهد شد.

او در پایان خاطر نشان کرد: مهم‌ترین نقطه قوت هیات اسکی استان فارس همدلی و وحدت میان تمامی ارکان و اعضای هیات و اسکی‌بازان استان است و البته ارتباط بسیار نزدیک میان هیات با فدراسیون اسکی و اداره کل استان نیز سبب رشد و توسعه اسکی در استان فارس شده است.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:چهارشنبه 1 مرداد 1399 - 12:51
کد:158642-1399

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.