English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

 

  گزارش تصویری
 

مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکی


 

  آرشیو

  ویدئو
  هفته نخست رقابتهای لیگ اسکی صحرانوردی ایران  

  آرشیو

  گزارش
 

ابراز امیدواری رئیس جمهور چین به برگزاری موفقیت آمیز بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

دیدار رئیس فدراسیون اسکی با مدیرعامل مجموعه توچال / بررسی راهکارهای توسعه همکاریهای مشترک


 

  آرشیو 
 
 

روسیه همچنان محروم از المپیک زمستانی


آخرین امید روسیه برای حضور در المپیک زمستانی پیش رو تبدیل به ناامیدی شد و کاوران ورزشی این کشور به صورت قطعی در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ نیز به مانند بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ غایب خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، پس از دوپینگ سازمان‌یافته ورزشکاران روسیه در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۴ سوچی، کاروان این کشور از حضور در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ‌چانگ محروم شدند و ورزشکاران روسی غیردوپینگی تنها زیر پرچم IOC می‌توانستند در این رویداد حضور یابند.

پس از کش و قوس‌های فراوان محرومیت چهار ساله روسیه از شرکت در رویدادهای جهانی توسط دادگاه عالی ورزش در سوئیس به نصف کاهش یافت؛ تصمیمی که می‌تواند نشان دهنده پایان نبرد چندین ساله این کشور با نهادهای نظارتی ضد دوپینگ باشد که این کشور را به اجرای یکی از پیچیده ترین طرح‌های دوپینگ در تاریخ متهم کرده بودند.

تصمیم دادگاه داوری ورزش در سوئیس به این معنی است که ورزشکاران و تیم‌های روس نمی‌توانند در دو دوره بعدی المپیک (المپیک تابستانی توکیو و المپیک زمستانی پکن) با نام، سرود یا پرچم روسیه شرکت کنند. البته برخی از ورزشکاران روسی هنوز مجاز به شرکت در مسابقات هستند اما فقط به عنوان ورزشکار بی طرف.

این ممنوعیت از زمان تأیید مجازات توسط دیوان داوری به مدت دو سال ادامه خواهد داشت و علاوه بر بازی‌های المپیک تابستانی و زمستانی پیش رو شامل جام‌جهانی فوتبال در قطر و تعدادی رقابت دیگر نیز خواهد بود.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:دوشنبه 8 دي 1399 - 14:17
کد:159751-1399

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.