English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

 

  گزارش تصویری
 

مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکی


 

  آرشیو

  ویدئو
  هفته نخست رقابتهای لیگ اسکی صحرانوردی ایران  

  آرشیو

  گزارش
 

ابراز امیدواری رئیس جمهور چین به برگزاری موفقیت آمیز بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

دیدار رئیس فدراسیون اسکی با مدیرعامل مجموعه توچال / بررسی راهکارهای توسعه همکاریهای مشترک


 

  آرشیو 
 
 

مراسم بازگشایی و احیای تله سی یژ و افتتاح پیست اسکی قزوین


به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، آیین بازگشایی و احیای تله سی یژ و افتتاح پیست اسکی منطقه نمونه گردشگری کامان و زرشک در استان قزوین، با حضور علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، هدایت‌الله جمالی‌پور استاندار قزوین و جمعی از مسئولان استان قزوین برگزار شد.

علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این مراسم اظهار کرد: قزوین استانی پر از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی است، اما مشکل آن در کمتر شناخته شدن این جاذبه‌ها در بین هموطنان و گردشگران خارج از کشور است.

وی افزود: قزوین با جاذبه‌های فراوان به دلیل نزدیکی به مرکز کشور می‌تواند بازار هدف گردشگری شهرهای بزرگی مانند تهران و کرج باشد و باید به این ظرفیت ویژه توجه کرد و از آن برای رونق گردشگری این استان استفاده نمود.

مونسان در ادامه با اشاره به بازگشایی تله سی یژ قزوین، گفت: از بوستان ملی باراجین و دهکده طبیعت که چسبیده به شهر قزوین است تا کامان و زرشک یک محور گردشگری منحصر به فرد و فوق العاده وجود دارد که می‌تواند قزوین را به یکی از قطب‌های گردشگری طبیعی و تفریحی در کشور تبدیل کند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خاطرنشان کرد: با راه اندازی پیست اسکی در کنار تله سی یژ و اجرای طرح‌های پیش بینی شده مانند پارک آسمان تاریک، خانه‌های اسکیمویی، پارک کودکان و نزدیکی این مجموعه به بوستان باراجین می‌توان یک شهر گردشگری را در این محور ۲۵ کیلومتری ایجاد کرد.

وی تاکید کرد: قزوین باید با تلاش مدیران استانی، تقویت سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت‌های گردشگری و معرفی بیشتر جاذبه‌های تاریخی و طبیعی از استان عبوری به یک مقصد مهم گردشگری در ایران تبدیل شود.

هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین نیز در این مراسم گفت: قزوین به دلیل قرار گرفتن در شاهراه ارتباطی کشور و داشتن استعدادهای ویژه همزمان در سه حوزه صنعت، کشاورزی و گردشگری استانی متمایز با سایر استان ها به شمار می رود.

او اظهار کرد: نخستین شهر صنعتی ایران در قزوین احداث شده و پیشینه صنعتی این استان غنی است و همچنین وجود دشت حاصلخیز قزوین موجب شده تا این استان قابلیت تامین غذا برای جمعیت زیادی از کشور را دارا باشد.

جمالی پور افزود: قزوین از جاذبه های فراوان تاریخی و طبیعی نیز برخوردار است که موقعیت ویژه ای برای جذب گردشگر به این استاد ایجاد کرده است.

او با بیان اینکه امروزه گردشگری به اقتصاد نخست در بسیاری از کشورها تبدیل شده است، گفت: ترکیه به عنوان کشور همسایه ما با توجه ویژه به زیرساخت های این حوزه و تبلیغات وسیع درآمد سرشاری را از گردشگری متوجه خود کرده که ما نیز با داشتن تمدن و فرهنگ غنی و وجود آثار تاریخی فاخر و جاذبه های طبیعی بکر و زیبا می توانیم با برنامه ریزی بهتر و تقویت سرمایه گذاری از این بخش اشتغالزایی و درآمدزایی زیاذی داشته باشیم.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های جدی من از بدو عهده دار شدن مسئولیت در این استان تبدیل قزوین از معبر به مقصد کردشگری بوده و در این حوزه اتفاقات بسیار خوبی رخ داد اما شیوع کرونا این روند را مختل کرد و امیدواریم به زودی با غلبه بر این ویروس شاهد از سرگیری برنامه های گردشگری استان باشیم.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:پنجشنبه 11 دي 1399 - 01:37
کد:159755-1399

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.