English 

02144016374

 
 

  کلام روز
 

حلول ماه مبارک رمضان را تبریک می گوییم

 

   گزارش تصویری
 

مجمع عمومی فدراسیون اسکی


 

  آرشیو  ویدئو
  مسابقات لیگ بین المللی اسکی آلپاین - پیست اسکی دربندسر  

  آرشیو

  گزارش
 

اسامی نهایی هفت کشور داوطلب میزبانی بازی‌های المپیک زمستانی 2026


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

برگزاری رقابت‌های لیگ بین‌المللی اسنوبرد با حضور قهرمانان برجسته جهان


 

  آرشیو 
 
 

با حضور رئیس کمیته ملی المپیک؛ برگزاری مراسم اختتامیه دوره المپیک سولیداریتی اسکی در هتل شمشک


مراسم اختتامیه کلاس المپیک سولیداریتی ویژه اسکی با حضور مهندس کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک و مسئولین فدراسیون اسکی در هتل شمشک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی و به نقل از کمیته ملی المپیک، در ابتدای این مراسم مرتضی ساوه شمشکی سرپرست کمیته آموزش فدراسیون ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر از برپایی دوره المپیک سولیداریتی اسکی و حضور رئیس کمیته ملی المپیک در این مراسم اظهار کرد: جا دارد در ابتدای امر از تلاشهای مسئولین کمیته ملی المپیک در برگزاری این دوره و و آقای هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک و خانم کریمی مسئول سولیداریتی کمیته در برگزاری دوره فوق که با حضور دی دیر پلاشی مربی بین المللی نام آشنایی سوئیسی انجام گرفت تقدیر و تشکر کنم.

در ادامه صادق کلهر نماینده مربیان نیز ضمن قدردانی از برگزاری این دوره، گفت: به عنوان سرمربی تیم ملی جانبازان معلولین و به نمایندگی از جامعه اسکی و همچنین جانبازان و معلولین تشکر ویژه ای می کنم از شخص آقای هاشمی و مجموعه کمیته ملی المپیک که حمایت همه جانبه ای از ما داشته و این دوره خوب و مفید را برای ما در نظر گرفتند و امیدوارم کلاسها ادامه دار باشد تا بتوانیم از علم روز دنیا استفاده کرده و آن را به نسل جوان انتقال دهیم.

دی دیر پلاشی مدرس دوره المپیک سولیداریتی نیز در این مراسم گفت: خوشبختانه شروع خوبی داشتیم؛ در این دوره به خوبی شاهد برگزاری و استفاده مربیان از مطالب ارائه شده بودم و مطمئنم با اعتماد به نفس و تلاشی که در آنها دیدم به جایگاه های بالاتری دست پیدا می کنند.

سپس سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی ضمن خیر مقدم به رییس کمیته ملی المپیک، خاطر نشان کرد: از ریاست کمیته ملی المپیک برای برگزاری این دوره نهایت تشکر را داریم. با توجه به فشردگی برنامه ها در این فصل، شاهد نهایت همکاری و کمک از سوی کمیته ملی المپیک بودیم.

او افزود: از زحمات آقای دی دیر پلاشی برای تدریس دوره المپیک سولیداریتی تشکر میکنم. ایشان به خوبی در این دوره مطالب مفیدی را به مربیان انتقال دادند. از مربیان تیم ملی نیز برای حضور در این دوره تشکر میکنم و مطمئنم این دوره برای اسکی ایران تاثیرگذار خواهد بود.

افتخاری خاطر نشان کرد: توقعی که از مربیان می‌رود همراهی فدراسیون در طول فصل اسکی است. باید این تجربه و دانش را به دیگر اسکی بازان منتقل کنیم. این را نیز فراموش نکنید که باید رویکرد مربیان پس از این دوره به نوعی دیگر باشد.

در خاتمه رییس کمیته ملی المپیک ضمن تقدیر و تشکر از واحد آموزش کمیته و همکارانش که در برپایی این دوره تلاش کردند، اظهار کرد: برپایی این دوره ها به جز حمایت کمیته، عزم و اراده فدراسیون و نیز مجموعه هماهنگی ارگانهای مختلف از جمله IOC، فدراسیون جهانی اسکی، کمیته و فدراسیون ایران را می طلبید که خوشبختانه هماهنگی ها به خوبی صورت گرفت تا شاهد این دوره مفید باشیم و امیدوارم نتایج خوبی در بر داشته باشد و شما نیز بتوانید تجربیات ارزشمند این مربی خوب و طراز اول دنیا را به استعدادهای نسل آینده اسکی کشور منتقل کنید.

وی ادامه داد: مدرس سوئیسی هم در حین دوره به افزایش زیرساختها و استعدادیابی اشاره کردند و در صحبتهایشان دیدیم که گفت اطمینان دارم استعدادهای خوبی دارید که باید شناسایی و تحت پوشش قرار گیرند و اشاره داشت به وزنه برداری، کشتی و تکواندو و خیلی از رشته های دیگر کشورمان که این مقدار استعداد ناب دارد، قطعا در اسکی نیز می توانید موفق شوید.

رییس کمیته ملی المپیک طی پیشنهادی به مربی و مدرس سوئیسی، افزود: ما آمادگی آن را داریم تا با طرح شما ٣٠٠ اسکی باز نوجوان و نونهال را شناسایی و با هماهنگی کمیته بین المللی المپیک و فدراسیون جهانی و ایران تحت پوشش قرار دهیم تا با طرحی که شما ارائه می دهید آینده این رشته را متحول کنیم.

وی ادامه داد:در واقع کمیته ملی المپیک این آمادگی را دارد در حد توان خود برای رشد و ارتقای اسکی کشور در صورت داشتن طرح های کارشناسی شده و اجرایی، با بهره مندی از اساتید مجرب بین المللی، ضمن رایزنی با کمیته بین المللی المپیک، شورای المپیک آسیا و فدراسیون جهانی نهایت همکاری لازم را داشته باشد چرا که معتقدیم همانطور که اشاره داشتید اسکی ایران پتانسیل بالایی برای رشد و ارتقا دارد.

در خاتمه دی دیر پلاشی با استقبال از طرح رئیس کمیته ملی المپیک ایران گفت: این طرح بسیار خوبی است. حتی در کشورهای اروپایی طرحی وجود دارد که بهترین مربی با جوان ترین اسکی باز تمرین میکند اما بسیاری این امر را نادیده می‌گیرند و دوست دارند سرمربی تیم ملی شوند.

او افزود: دوست دارم فرزندانم طوری بزرگ شوند که بهترین ورزشکار شوند و علاقه مند هستم بر روی بچه های 8 تا 16 سال کار کنم. اگر ایران بتواند این کار را انجام دهد اولین کشوری خواهد شد که این اتفاق در آن به صورت سازمان یافته رخ می‌دهد. متاسفانه در جهان بیشترین هزینه بر روی تیم ملی بزرگسالان می‌شود و اگر پیشنهاد آقای هاشمی عملی شود شاهد یک اتفاق بزرگ خواهیم بود.

در پایان این مراسم به اعضای شرکت کننده گواهینامه بین المللی با امضای توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک، دبیر کل کمیته ملی المپیک و رئیس فدراسیون اسکی رسیده بود اهدا گردید.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:سه شنبه 29 فروردين 1396 - 20:58
کد:27776-1397

 

 

تهران - اتوبان ستاری - بلوار فردوس شرقی - خیابان وفا آذر شمالی - کوچه پانیذ پلاک 2 طبقه دوم - واحد 9 و10  صندوق پستی : 158151881

تلفن :  44016376  - 44016375  -  44016374         ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.