English 

02144016374

 
 

  کلام روز
 

هرگز از رحمت خداوند نا امید نشوید

 

   گزارش تصویری
 

نخستین دوره رقابتهای بین المللی رول اسکی


 

  آرشیو  ویدئو
  گزارش تمرینات اسکی بازان ایران در هینترتوکس اتریش از شبکه ورزش سیما  

  آرشیو

  گزارش
 

اعزام ملی پوشان اسکی آلپاین مردان ایران به اتریش / برگزاری تمرینات در کنار برترین اسکی بازان جهان


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

برگزاری سمینار استعدادیابی فدراسیون اسکی با حضور مسئولین وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون اسکی


 

  آرشیو 
 
 

ماشین برفسازی که خانه را هم گرم می کند


گرم شدن کره زمین باعث کاهش میزان برف در کوه ها شده و لذا بسیاری از پیست های اسکی با استفاده از ماشین های برفساز اقدام به تامین برف مورد نیاز خود می کنند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، دستگاه های برفساز گران قیمت بوده و سوخت زیادی را نیز مصرف می کنند و به همین خاطر خود یکی از عوامل تسریع فرایند گرم شدن کره زمین هستند، اما محققان نروژی برای کاهش این مشکلات در تلاش برای ساخت ماشین برفساز بهتری هستند.

دستگاه جدید که با کمک مالی ۳۰۰ هزار دلاری وزارت فرهنگ نروژ در دانشگاه علم و فناوری نروژ ساخته شده، تنها به پاشیدن آب به هوای سرد اکتفا نکرده و این آب را با پروتئینی ترکیب می کند که از یک باکتری خاص به دست آمده است.

مزیت استفاده از این روش امکان تشکیل برف در دمایی بالاتر از صفر درجه است.

محققان با ترکیب این روش با روش مورد استفاده در یخچال ها و فریزرهای خانگی برای تولید سرما، راهی جدید برای تولید برف در هوای گرمتر یافته اند که در قالب آن گرمای محیط بیرون به داخل دستگاه کشیده شده و هوای سرد تولید می شود و از این هوا می توان برای تولید برف استفاده کرد.

این روش نه تنها منجر به مصرف انرژی کمتری می شود، بلکه به جای تلف شدن گرمای دریافتی از هوای بیرون آن را برای گرم کردن ساختمان ها به کار می گیرد. لذا برای اولین بار برفسازی تولید شده که می تواند ساختمان های موجود در یک پیست اسکی را هم بدون هزینه اضافی گرم کند.

محققان می گویند با استفاده از این روش می توان هر سال نزدیک به ۳۰۰ هزار تن برف را تولید کنند و این حجم از برف برای پوشاندن یک مسیر ۱۵۰ کیلومتری اسکی به پهنای هشت متر کافی است.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:پنجشنبه 28 ارديبهشت 1396 - 18:40
کد:29796-1396

 

 

تهران - اتوبان ستاری - بلوار فردوس شرقی - خیابان وفا آذر شمالی - کوچه پانیذ پلاک 2 طبقه دوم - واحد 9 و10  صندوق پستی : 158151881

تلفن :  44016376  - 44016375  -  44016374         ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.