English 

02144016374

 
 

  کلام روز
 

 

   گزارش تصویری
 

رقابتهای لیگ بین المللی رول اسکی - مجموعه توچال


 

  آرشیو  ویدئو
  مسابقات لیگ بین المللی اسکی آلپاین - پیست اسکی دربندسر  

  آرشیو

  گزارش
 

اسامی نهایی هفت کشور داوطلب میزبانی بازی‌های المپیک زمستانی 2026


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

برگزاری رقابت‌های لیگ بین‌المللی اسنوبرد با حضور قهرمانان برجسته جهان


 

  آرشیو 
 
 

برگزاری مجمع سالانه هیات اسکی استان اصفهان


مجمع سالانه هیات اسکی استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، مجمع سالانه هیات اسکی استان اصفهان با مرور برنامه های این هیات و ارائه نقطه نظرات در مورد شرایط اسکی استان اصفهان برگزار شد.

سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی در مجمع سالانه هیئت اسکی که در سرای ورزشکاران برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان اصفهان، اسکی به صورت خیلی جدی و خوب در این استان رو به توسعه و پیشرفت است و برای توسعه شاخصه هایی اساسی مورد نیاز است که شاخص اصلی، بدنه رشته و سوز عشقی است که در مجموعه خانواده اسکی خوشبختانه وجود دارد.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی و پتانسیل موجود اصفهان در این زمینه تاکید کرد: اصفهان زیرساخت خوبی در رشته اسکی دارد، باید شرایطی ایجاد شود که از داشته‌ها حداکثر استفاده شود. پیست فریدون‌شهر به لحاظ ظرفیت و جذابیت می‌تواند شرایط مشابهی با پیست‌های دربندسر و شمشک پیدا کند. با توجه به ساختار مسابقه و شیب خوب و دیگر خصوصیات می‌تواند به یک برند بین‌المللی تبدیل شده و تأییدیه فدراسیون جهانی را نیز بگیرد.

افتخاری گفت: در صورتی که بتوانیم از شرایط جغرافیایی شهرهای دیگر استان نیز در زمینه ساخت پیست استفاده کنیم اصفهان می‌تواند به یکی از قطب های این رشته تبدیل شود؛ به عنوان مثال سمیرم پتانسیل خوبی برای احداث پیست اسکی دارد و فدراسیون حمایت لازم برای توسعه زیرساخت‌ها در استان را داشته و آماده هستیم کارشناسان فدراسیون را اعزام کنیم.

رییس فدراسیون اسکی اجرای طرح استعدادیابی در اسکی را یکی از برنامه‌های مهم فدراسیون خواند و افزود: در این طرح جامعه هدف ما دختران و پسران 7 تا 12 سال هستند. برای اجرای این طرح تجهیزات لازم و مربیان درجه یک در اختیار استان‌هایی که درگیر این طرح می‌شوند قرار می‌دهیم و هم چنین تمام هزینه‌ها را فدراسیون پرداخت می‌کند. در طرح استعدادیابی هر چهار استان یک منطقه را تشکیل می‌دهند و استان‌ها باید برای اجرای مطلوب طرح همت کنند.

همچنین در این نشست محمود یسلیانی رئیس هیات اسکی استان اصفهان اظهار کرد: در طول فصل اسکی 95_96 تلاش کردیم تا برنامه‌های خود را به بهترین نحو دنبال کنیم و خوشبختانه به نتایج خوبی رسیدیم.

وی افزود: برخی مشکلات و کمبودها برای توسعه ورزش اسکی در استان اصفهان وجود داشت که تا حدود زیادی آنها را برطرف کردیم. ورزش اسکی در استان اصفهان پتانسیل زیادی برای توسعه دارد و قطعا طی سالهای آینده این استان به یکی از قطبهای اسکی ایران تبدیل خواهد شد.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:يكشنبه 21 آبان 1396 - 18:05
کد:65867-1397

 

 

تهران - اتوبان ستاری - بلوار فردوس شرقی - خیابان وفا آذر شمالی - کوچه پانیذ پلاک 2 طبقه دوم - واحد 9 و10  صندوق پستی : 158151881

تلفن :  44016376  - 44016375  -  44016374         ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.