English 

02144016374

 
 

  کلام روز
 

 

   گزارش تصویری
 

همایش روسا، سرپرستان و نمایندگان هیات های اسکی کشور


 

  آرشیو  ویدئو
  پیست اسکی توچال و آغاز فصل اسکی 97  

  آرشیو

  گزارش
 

آغاز تمدید کارتهای مربیگری فصل اسکی 97


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

اجلاس پاییزه فدراسیون بین‌المللی اسکی / ایران میزبان جام جهانی و فینال کاپ جوانان اسکی روی چمن در سال 2019


 

  آرشیو 
 
 

اعلام آمادگی فدراسیون اسکی در رونق گردشگری ورزشی رویداد همدان 2018


رئیس فدراسیون اسکی، مدیرکل ورزش و جوانان همدان و مدیرکل میراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری استان همدان طی نشستی راهکارهای توسعه ورزشهای زمستانی در همدان را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، رسول منعم مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در نشستی با سیدعبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی ایران با بیان اینکه برخورداری از پیست بین المللی تاریک دره، قلل مرتفع و کوهستانی با قابلیت صخره نوردی در کنار یخ نوردی ، پتانسیل بالایی در گردشگری ورزشی در فصل زمستان دارد افزود: گردشگری ورزشی یکی از مهمترین بسترهای لازم برای جذب سرمایه گذار و نیز توریسم خارجی است و همدان ظرفیت های بالقوه در این حوزه دارد.

وی ادامه داد: با حمایت استاندار همدان زیرساخت های لازم برای جذب سرمایه گذاران در حوزه گردشگری فراهم است.

منعم با بیان اینکه آماده میزبانی رویدادهای مهم ملی و بین المللی در رشته های مختلف هستیم ابراز امیدواری کرد: در حوزه اسکی هم بتوانیم در صورت بارش برف مناسب ، میزبانی مسابقات مختلف را کسب کنیم.

همچنین علی مالمیر مدیرکل میراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز با تاکید بر اینکه بسترهای لازم برای جذب سرمایه گذار و گردشگری مهیا است گفت: با توجه به نزدیکی همدان به پایتخت، می توان از اسکی به عنوان یکی از رشته های مهم در جذب گردشگر استفاده کرد.

وی اضافه کرد: استاندار همدان نیز حمایت لازم را از سرمایه گذاری در حوزه های مختلف به ویژه گردشگری دارد و تمام ظرفیت ها مهیا است. در کنار رشته های مفرح ورزشی نظیر اسکی، بومی گردی و طبیعت گردی نیز از اهمیت خاصی در جذب گردشگر برخوردار است.

سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی هم آمادگی خود را برای برگزاری رقابت های ملی و بین المللی به میزبانی همدان در صورت بارش مطلوب برف اعلام کرد.

او با بیان اینکه نزدیکی تهران به همدان یکی از مزیتهای مطلوب در استقبال اسکی بازان از پیست همدان خواهد بود افزود: با توجه به ترافیک مسیر پیست های دیزین و شمشک، همدان می تواند پیست جایگزین برای فعالیت اسکی بازان تهران و سایر شهرها باشد.

افتخاری خاطرنشان کرد: البته زیرساخت های خدماتی و رفاهی نیز باید در پیست اسکی همدان در سطح مطلوب فراهم شود تا بتواند گردشگر بیشتری را جذب کند.

پیست اسکی همدان به عنوان یکی از پیست های بین المللی کشور به شمار می رود.

این پیست در 10 کیلومتری جنوب غربی شهر همدان واقع شده است.


انتهای پیام
تاريخ  ارسال:دوشنبه 11 دي 1396 - 12:13
کد:73899-1397

 

 

تهران - اتوبان ستاری - بلوار فردوس شرقی - خیابان وفا آذر شمالی - کوچه پانیذ پلاک 2 طبقه دوم - واحد 9 و10  صندوق پستی : 158151881

تلفن :  44016376  - 44016375  -  44016374         ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.