English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

 

  گزارش تصویری
 

مراسم پایان فعالیت پیست اسکی توچال و اختتامیه فصل اسکی 97 - 98


 

  آرشیو  ویدئو
  افتتاح موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک  

  آرشیو

  گزارش
 

با حضور معاون اول رئیس جمهوری؛نخستین موزه ملی ورزش افتتاح شد


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

تشریح اقدامات کمیته اسنوبرد در فصل گذشته از سوی پیمان جانی


 

  آرشیو 
 
 

با حضور رئیس فدراسیون و قهرمانان اسکی ایران
برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان ورزش ایران با حضور رئیس جمهور


مراسم تجلیل از قهرمانان با حضور رئیس جمهور، وزیر ورزش و جوانان، رئیس کمیته ملی المپیک، روسای فدراسیون ورزشی و مدال آوران ایران در میادین جهانی و آسیایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه سه‌شنبه در دیدار با قهرمانان ورزش ایران، اظهار کرد: اگر امید و نشاط در جامعه باشد، همه مشکلات قابل حل خواهد بود.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه ورزشکاران باید امید و نشاط را از خود و باورشان شروع کنند، به آیاتی از قرآن مجید مبنی بر توصیه بر باور و عمل شایسته اشاره کرد و گفت: هرجا و در هر رشته‌ای اگر برای رسیدن به هدف، انسان دارای باور و عمل شایسته باشد، مطمئناً به هدف خود خواهد رسید.

رئیس جمهور تصریح کرد: درست است که قرار گرفتن ورزشکاران در سکوهای قهرمانی حاصل تلاش‌های آنها و مربیانشان است، اما بالاتر از این‌ها، باور ورزشکار به پیروزی و قهرمانی است. اگر باور کنیم حق ما به دست آوردن سکو در مسابقات جهانی است، موفق می‌شویم چرا که تمرین، آموزش و پشتکار مؤثر، موفقیت به همراه دارد.

رئیس جمهور با اشاره به حضور تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های جام جهانی و هم‌گروهی آنها با تیم‌های قدرتمند فوتبال، گفت: اینکه در جام جهانی روبروی چه تیمی بازی می‌کنیم، مهم نیست بلکه ما باید باور داشته باشیم که قادر به پیروزی هستیم تا بتوانیم موفق شویم. اساس کار، ایمان به معنای باور به توانستن است.

دکتر روحانی گفت: باید تمرین، اقدام، تحمل و صبر کنیم و ماه رمضان بهترین فرصت برای تمرین است. ماه رمضان اردویی برای همه انسان‌هاست و ماه تمرین برای صبر، مقاومت و ایستادگی است. اگر در این اردو درست تمرین کنیم به روی سکو خواهیم رفت و پیروزی ما در صبح روز عید فطر، در نماز عید است که از خداوند غفران گناهان و رحمت را برای زندگی دنیا و آخرت جایزه می‌گیریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه شما ورزشکاران در ایجاد نشاط و امید و ارتقاء روحیه جمعی در کشور بسیار تأثیرگذار هستید، گفت: گاهی یک بازی و رقابت شما، ساعت‌ها، روزها و گاهی ماه‌ها به مردم روحیه می‌دهد.

دکتر روحانی با ابراز خوشحالی از حضور بانوان کشور در صحنه‌های ورزشی، افزود: البته نمی‌دانم چرا بعضی‌ها از این زاویه به قضیه نگاه می‌کنند که زن‌ها هر چه در جامعه، خیابان، دانشگاه، عرصه معلمی، بیمارستان‌ها و در ورزش کمتر حضور داشته باشند، ایمان مردم بهتر و بیشتر حفظ می‌شود.

رئیس جمهور اظهار داشت: همه افتخارات ما بدون استثناء مرهون تلاش‌های بی‌وقفه مادرانی است که ما را تربیت و کمک کردند تا مسیر درست را در زندگی انتخاب کنیم.

دکتر روحانی تصریح کرد: اگر بخواهیم اسلام را به دنیا معرفی کنیم، بهتر این است که بگوییم دختران ما اجازه حضور در رقابت‌های ورزشی را ندارند یا بهتر این است که بگوییم، زنان و دختران ما با رعایت همه احکام و اصول دینی در رشته‌های مختلف ورزشی حضور یافته و موفقیت به دست می‌آورند. اگر به دنیا نشان دهیم که دختران ما با حجاب و عفاف کامل در میدان‌های ورزشی حضور می‌یابند، این تبلیغ اسلام است یا ضدتبلیغ؟

رئیس جمهور گفت: تبلیغ اسلام این است که به دنیا نشان دهیم اسلام مانع نقش‌آفرینی اجتماعی برای زنان نیست. اسلام به هیچ وجه نگفته است که زن خانه‌نشین شود، بلکه گفته که زنان نیز به عنوان انسان‌هایی شرافتمند با عفاف و حجاب در همه عرصه‌های اجتماعی حضور داشته باشند.

دکتر روحانی با طرح این سوال که آیا ممانعت از حضور زنان در میادین ورزشی به عنوان تماشاگر تبلیغ به نفع اسلام است، اضافه کرد: می‌گویند در ورزشگاه‌های فوتبال حرف‌های زشتی زده می‌شود و صحیح نیست که زنان در آنجا حضور داشته باشند. آیا اگر مردهای ما در ورزشگاه‌ها چیزی بگویند که زیبا نباشد، باید زنان تاوان آن را پرداخت کنند؟

رئیس جمهور اظهار داشت: معیار و اساس در اسلام این است که بین زن و مرد فرقی وجود ندارد و هر دو می‌توانند مدارج کمال را تا نهایت طی کنند، پس بیایید به زنان و دخترانمان که با حجاب و عفاف قصد حضور در عرصه‌های اجتماعی و از جمله ورزشی را دارند، میدان دهیم.

دکتر روحانی با اشاره به حضور همراه با حجاب و عفاف بانوان ایرانی در میادین ورزشی، تصریح کرد: واقعاً چه اشکالی دارد که تلویزیون هم مسابقات زنان و دختران ما را پخش کند، بویژه زمانی که در برابر تیم‌های نامدار دنیا شجاعانه مسابقه می‌دهند و پیروزی‌های بزرگ کسب می‌کنند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: دولت در کنار شما ورزشکاران ایستاده و به عنوان رئیس جمهور به عنوان نماینده ملت در کنار شما هستم و متقابلاً از شما هم می‌خواهم با تمام وجود در کنار ملت ایران بایستید و دل آنها را در میادین ورزشی شاد کنید.

دکتر روحانی گفت: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از ترامپ، پمپئو، بولتون و همه این کسانی است که امروز به عنوان افراطیون در واشنگتن جمع شده‌اند. ملت ایران در همه صحنه‌های تاریخ، پیروز و افتخارآفرین بوده و از اینجا می‌گویم که آقای ترامپ این ملت در برابر شما پیروز و موفق خواهد بود.


رئیس جمهور در این مراسم از ۱۲ قهرمان و فدراسیون برگزیده ورزش کشور با اهدا لوح تقدیر، تجلیل کرد.

همچنین دکتر مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان نیز در سخنانی در این مراسم اظهار کرد: خداوند بزرگ را شاکریم که بار دیگر توفیق دیدار قهرمانان این سرزمین با رئیس جمهور عزیزمان محقق شد ، توفیقی که بهانه‌اش ماه پربرکت رمضان است ماه عشق و بندگی که برای ورزشکاران یاداور مولای بی همتایشان علی (ع) است، او که پهلوان میدان‌ها ، دستگاه تهی‌دستان و یاری‌بخش دردمندان بود، او که همچنان یاری‌گر ما در میدان‌های سخت است و ذکر "یا علی مددش" همچنان در میدان‌های ورزش طنین انداز است .

دکتر سلطانی فر ادامه داد: امروز جامعه ورزش آمده‌اند تا با صدای بلند اعلام کنند؛ بر عهدی که با ایشان بسته‌اند ایستاده‌اند، آمده اند بگویند هیچ قدرتی نمی‌تواند آن ها را از هدفشان بازبدارد؛ آنها هیچ زمانی به انداره امروز برای افتخار آفرینی در میدان‌های بزرگ آماده نبوده‌اند، آنها از تبار مردمی هستند که سختی‌ها را به زانو درآورده و اراده پولادینشان زبانزد جهانیان است . آنها با درد بیگانه‌اند ، چرا که برای مردم ، سرزمین و پرچمی مبارزه می‌کنند که بدعهدی و بد اندیشی دشمنانش را نه تنها امروز که در طول تاریخ به چشم دیده‌اند و باور دارند .ملت ایران همچون گذشته با سربلندی و افتخار از گردنه‌های سخت تاریخ گذر خواهد کرد و هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع پیشرفت‌، آرامش و ثبات ملت و این مرز و بوم شود.

وزیر ورزش وجوانان حمایت های دولت تدبیر و امید و شخص رئیس جمهور را باعث سرعت درمسیر پیشرفت دانست و تصریح کرد : افتخار آفرینی قهرمانان‌مان که برای اولین بار در تاریخ ورزش کشورمان رقم می‌خورد‌، هر روز در رشته‌های مختلف به گوش می‌رسد و به لطف پروردگار و به واسطه حمایت های دولت پیروزی‌ها و موفقیت‌های پی در پی ورزشکاران کشورمان در میادین مهم بین‌المللی، ورزش را به نماد امیدبخش و هویت ساز برای ملت ایران تبدیل کرده است .

دکتر سلطانی فر با اشاره به اتفاقات قابل توجهی که در عرصه ورزش ایران برای اولین بار در تاریخ ورزش کشور رخ داده است‌، تصریح کرد: نتایج تیم ملی فوتبال ایران در مسیر راهیابی به جام جهانی که با اقتدار و برای دومین دوره متوالی رخ داد؛ پنج ستاره شدن فدراسیون فوتبال به عنوان تنها کشور جهان توسط فیفا‌؛ صعود تیم‌های استقلال و پرسپولیس به مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا‌؛ قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان در دو دوره متوالی‌؛ مقام سومی تیم‌های ملی فوتسال و فوتبال ساحلی در رقابت‌های قهرمانی جهان‌؛ قهرمانی تیم‌های ملی وزنه‌برداری و ووشو در رقابت‌های جهانی همچنین قهرمانی تکواندو در رقابت‌های جام جهانی و قهرمانی‌های متعدد در رشته‌های ژیمناستیک‌، تیراندازی‌، تنیس روی میز، جودو‌، کاراته، اسکواش و ... گوشه‌ای از افتخار آفرینی ورزشکاران ایران إسلامی است که ما و همگان را به فردای روشن ورزش کشور امیدوار کرده است .

وزیر ورزش و جوانان گفت : این موفقیت‌ها در حالی رخ می‌دهند که روند تاریخ ساز موفقیت ورزشکاران ایران از کسب مدال‌های رنگارنگ در مهم‌ترین رقابت بین‌المللی پیش رو یعنی بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی ٢٠١٨ جاکارتا خبر می‌دهد، ادامه پیدا خواهد کرد و یقین داریم ملی‌پوشان فوتبال ایران در جام‌جهانی حضور قدرتمندانه خواهند داشت و نماینده شایسته‌ای برای ایران خواهند بود.

دکتر سلطانی‌فر در بخش دیگری از سخنانش، اهمیت ورزش همگانی را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: دغدغه رئیس جمهور محترم برای توسعه ورزش همگانی اولویت وزارت ورزش و جوانان است به طوری که دو هزار و 300 خانه ورزش روستایی تشکیل شده است؛ از طرفی پیش‌بینی می‌کنیم که تعداد ورزشکاران در رویدادهای ورزش همگانی در پایان فعالیت دولت نسبت به ابتدای دولت 50 درصد افزایش خواهد داشت .

وزیر ورزش و جوانان حرکت پرشتاب دولت تدبیر و امید که از سوی بانوان ورزشکار و افتخار افرین آغاز شده را یکی دیگر از توفیقات دولت تدبیر و امید دانست و گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده موانع حضور دختران ایرانی با حجاب اسلامی به حداقل رسیده و زمینه برای افزایش رشته‌های ورزشی بانوان فراهم شده و پذیرش حضور بانوان ایران در رشته بسکتبال بعد از ٣٨ سال رخ داد.

دکتر سلطانی‌فر قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا‌، کسب عنوان برترین ورزشکار معلول تیراندازی با کمان جهان در سال ٢٠١٧ توسط یک بانوی ورزشکار إیرانی‌، کسب مدال جهانی برای بانوان در مسابقات جهانی تکواندو و موفقیت تیم ملی کاراته بانوان در رقابت‌های قهرمانی آاسیا را بخش کوچکی از افتخار آفرینی بانوان قهرمان در ماه‌های اخیر عنوان کرد .

وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت‌: بار دیگر به نمایندگی از جامعه ورزش از نگاه مثبت و حسن نظر رئیس جمهور محترم نسبت به توسعه فعالیت‌های ورزشی تقدیر می‌کنم. بی‌تردید ورزشکاران‌، مربیان، داوران و همه دست اندرکاران ورزش کشور همچنان با اراده و اشتیاقی وافر دکتر روحانی را در مسیر اعتلا و پیشرفت کشور یاری کرده و دولت را تا تحقق کامل اهداف تبیین شده تنها نخواهند گذاشت.

در این مراسم همچنین، دکتر سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک خطاب به دکتر روحانی گفت: از زبان این قهرمانان می‌گویم که این عزیزان قلبا به شما علاقه‌مند هستند.

وی ادامه دا : در مسیر سخت و پر تلاطمی که کشور مواجه شد، با تدبیر حداکثری، درایت و هوشمندی کشور را اداره می‌کنید و ما هم به همراه قهرمانان این وعده را می‌دهیم که امید را برای کشور به ارمغان خواهیم آورد.

رئیس کمیته ملی المپیک عنوان کرد: امروز ورزش کشور در شرایط استثنایی و نادری قرار گرفته و اتحاد و همدلی و یک‌رنگی چهارگانه بین دولت، وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌های ورزشی به همراه قهرمانان ورزشی باعث شده مسیر حرکت به سمت قله‌های تعالی ورزش با سرعت زیادی طی شود.

وی افزود: این وعده را از طرف قهرمانان عزیز می‌دهم که برای کسب قله‌های افتخار ورزشی از همه توان، قدرت و غرور خود استفاده می کنیم تا لبخند را به لب مردم بنشانیم.

صالحی امیری با بیان اینکه دولت با تمام مشکلات خود به حوزه ورزش توجه ویژه داشته، افزود: در مقایسه با سایر دستگاه‌ها، دولت و سازمان برنامه ریزی کشور توجه ویژه‌ای داشتند و از این بابت تقدیر و تشکر می‌کنم.

رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه ورزش مجموعه‌ای از سرمایه‌های انسانی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است، افزود: ورزش در حوزه دیپلماسی نیز برگ برنده دولت مردان و شخص رییس جمهور است. ان شاءالله رییس جمهور و دولت در این مسیر سخت و دشوار موفق باشد.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:چهارشنبه 2 خرداد 1397 - 09:43
کد:82035-1398

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.