English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

 
  گزارش تصویری
 

المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور در رشته اسنوبرد


 

  آرشیو  ویدئو
  مسابقات اسکی آلپاین قهرمانی جهان / اُوره _ سوئد  

  آرشیو

  گزارش
 

آغاز احداث پیست اسکی الیگودرز استان لرستان


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

پایان رقابتهای بین‌المللی اسکی آلپاین ارمنستان با درخشش دختران ایرانی


 

  آرشیو 
 
 

برگزاری نخستین همایش تخصصی با موضوع "بلوغ"، ویژه پدران و مادران توسط کمیته اسنوبرد (طرح استعداد یابی)


نخستین همایش تخصصی با موضوع "بلوغ"، ویژه پدران و مادران توسط کمیته اسنوبرد(طرح استعداد یابی) به میزبانی هیات اسکی استان البرز در تاریخ هشتم تیرماه از ساعت ١٠ صبح در مدرسه ولايت رود برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، در دنیای حرفه‌ای ورزش، ورزشکاران کمابیش از یک میزان و کیفیت و تجهیزات ورزشی و آموزش‌های تکنیکی و ورزیدگی جسمانی برخوردارند.

آنچه برنده را از رقبا متمایز می‌کند، عامل تعیین کننده آمادگی روانی است که در دهه‌های اخیر در سطح فردی و گروهی فزاینده مورد توجه مجامع ورزشی قرارگرفته است. به منظور بهینه‌سازی آمادگی برای مسابقات، به مدد كميته اسنوبرد طرح استعداديابی، اسکی بازان جوان از خدمات آموزشی و روانشناسی ورزشی توسط روانشناس مجرب که در این حوزه دارای سوابق تحصيلی و فعالیت در كنار تيم های ورزشی در ایالات متحده امريكا است، بهره‌مند می‌شوند. در واقع آمادگی روانی، مکمل آمادگی جسمانی و در سطح حرفه‌ای ضروری است.

از منظر کلی، آمادگی روانی شامل تقویت عواملی است که در روانشناسی ورزشی به استعاره ملقب به عضلات ذهنی هستند از قبیل انگیزه، تمرکز، تکنیک‌های غلبه بر استرس، تصویرسازی ذهنی، هدف گذاری، اعتماد به نفس و باورمندی، همکاری و اعتماد تیمی و از همه مهمتر، ذهنیت یا روحیه قهرمانی. از دیگر سو، آمادگی روانی شامل مقابله با عوامل مخربی از قبیل منفی نگری، ترس از شکست، استرس مسابقه، کمال پرستی و تنش تیمی است.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:شنبه 2 تير 1397 - 20:46
کد:83015-1397

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.